حکمرانی هوشمند |شهر هوشمند| قابلیت های حکمرانی دولت هوشمند


در حال بارگذاری
27 آذر 1396
قابل ویرایش(WORD)
48KB
13 صفحه
۲,۹۰۰ تومان
خرید

حکمرانی هوشمند |ویژگی دولت هوشمند | قابلیت های حکمرانی دولت هوشمند فایلی در ۱۳ صفحه با فونت بی نازنین اندازه ۱۴ فاصله ۱٫۵ می باشد. برای این فایل محدودیت دانلود تا ۳ مرتبه قرار داده شده است. می توانید برای تصمیم گیری بهتر جهت خرید فهرست و منابع فایل را در زیر مشاهده بفرمایید

نمایش فهرست و منابع فایل (در صورت عدم نمایش ctrl+F5 را فشار دهید)

 

این مطالعه به بررسی حکمرانی هوشمند، مفهوم و قابلیت های آن می پردازد. روش مورد استفاده در این پژوهش به صورت توصیفی و تحلیلی می باشد و برای جمع آوری اطلاعات از رویکرد اسنادی استفاده شده است. برای این مطالعه می توان بیان داشت که حکمرانی هوشمند دارای قابلیت های بسیاری است که براساس بستر اینترنت و فناوری وب ایجاد شده است، این بستر اینترنت سبب شده است که حکمرانی هوشمند مفهومی متمایز از دیدگاه سنتی برای دولت قائل باشد، در بسیاری موارد حکمرانی هوشمند به عنوان تعریفی از ارایه خدمات با کیفیت شهری به شمار می رود که برای شهروندان سطح بالاتری از رفاه را با هزینه های کمتری ایجاد می کند، اگرچه مفهوم قابلیت های حکمرانی هوشمند به عنوان شاخصه های اصلی آن شناخته می شود اما می توان در نظر داشت که قابلیت حکمرانی هوشمند در بسیار از کشورهای توسعه یافته براساس تسهیم اطلاعات و بهبود یکپارچگی بروکراتیک مورد پذیرش واقع شده است، این موضوع به طور قابل توجهی در حال بسط است و مطالعات بسیاری امروزه به بررسی قابلیت های حکمرانی هوشمند پرداخته اند. در بسیاری موارد قابلیت های حکمرانی هوشمند مورد پذیرش عمومی قرار گرفته است. اگرچه حکمرانی هوشمند نتیجه رشد و گسترش فن آوری اطلاعات در فرایند مدیریت شهری می باشد اما مفهومی است که تعاریف جامع در خصوص آن در حال تکمیل است و همانند خود مفهوم اصلی شهر هوشمند هنوز هم در حال گسترش و تغییر زمانی می باشد. این مفهوم به عنوان یکی از پدیده های مهم مدیریت شهری نوین می تواند تغییراتی اساسی در شاخص های توسعه اقتصادی کشورها ایجاد کند و معیاری برای تغییر درمیزان پرستیژ اجتماعی حکمرانی های مدرن به حساب آید.

در تحقیق حاضر درباره حکمرانی هوشمند موضوعاتی را مطرح می‌نماییم. ابتدا مفهوم حکمرانی را تعریف کرده و سپس خدمات الکترونیکی را بیان کرده و در ادامه ویژگی‌های یک حکمرانی هوشمند  را نام می بریم و در آخر نیز اندکی از  حکمرانی هوشمند در ایران سخن  می­گوییم. می‌دانیم که یک حکومت دارای سازمان‌ها و تشکل‌ها و عناصر مختلف می‌باشد حکمرانی یعنی اینکه این عناصر را با هم هماهنگ کرده و در جهت هدف همگام کرده و به‌پیش می‌برد. در واقع حکمرانی رهبری و مدیریت اساس یک حکومت می ­اشد و به انجام یک سری اقدامات فردی و بنیادی برای اداره و ایجاد همبستگی میان عناصر متفاوت و مخالف، به‌صورت مشارکتی و همسو، حکمرانی گفته می‌شود. در حکمرانی هوشمند، استفاده از ابزارها و وسایل هوشمند و الکترونیک در عرصه حکمرانی مطرح می‌شود تا به‌واسطه این امکانات اداره امور حکومت باکیفیت بالاتر و با سهولت بیشتر صورت گیرد. برای حکمرانی هوشمند نیاز به خدمات الکترونیکی می‌باشد. خدمات الکترونیکی و مخصوصاً شبکه‌های وسیع اینترنت توسط حکومت باید در اختیار عموم مردم و کارمندان قرار گرفته و به سهولت از آن منتفع گردند. حکمرانی هوشمند دارای ویژگی‌هایی است که شامل: اتوماسیون کسب‌وکار و بهینه‌ی آن، الکترونیکی کردن تراکنش‌های بانکی، ارتباط با سیستم‌ها و سازمان‌های خارجی، مشارکت شهروندان در وب‌ها و رسانه‌های اجتماعی، یکپارچه‌سازی اطلاعات و ویژگی‌های دیگر می‌باشد. دولت الکترونیک زمینه­ی اصلی را برای رسیدن به هدف اصلی یعنی حکومت هوشمند ایجاد می­کند و  با استفاده از امکانات و فناوری­های جدید و به­روز برای خدمت­رسانی در بخش دولتی، می­تواند به روند رشد وتوسعه کشور و تسریع بخشی امور، سرعت بیشتری بخشد. دستگاه وزرات کشور به عنوان اداره­کننده امور داخلی کشور ایران می­تواند با ایجاد برنامه­های عمرانی و اقتصادی و اجتماعی و مشارکت­های عمومی و همچنین تدوین برنامه­هایی برای ایجاد فضای الکترونیک، دقت و سرعت را در اداره امور افزایش داده و به نوعی حکمرانی هوشمند را  از طریق دهیاری­ها، فرمانداری­ها، استانداری­ها در سطح  کشور منعکس و پیاده­سازی نماید.

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.