شاخص های چابکی سازمان |رویکرد شاخص های چابکی سازمان ها


در حال بارگذاری
27 می 2018
قابل ویرایش(WORD)
40 کیلوبایت
8 صفحه
1271 بازدید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

شاخص های چابکی سازمان

شاخص های چابکی سازمان فایلی است در ۸ صفحه با ارجاع به مقالات مستند علمی و پژوهشی و بین المللی. این مطالعه مفهوم شاخص های چابکی را از دیدگاه اسپایدر (۲۰۰۷) مورد بررسی قرار می دهد. این شاخص ها در هشت دسته جای می گیرند که نیاز به بررسی هر یک از آنها در این مطالعه به طور ایجاز ارایه شده است. این هفت شاخص عبارتند از:

۱-پیاده سازی آسان و تغییرات اساسی

چابکی نتیجه هشیار بودن نسبت به تغییرات اساسی، به صورتی همه جانبه (تشخیص فرصت ها و چالش ها ) هم در محیط داخلی و هم در محیط خارجی برای پیاده سازی آسان است و با وجود قابلیتی……………………(ادامه در فایل قابل خریداری) 

۲-پیاده سازی آسان و تغییرات کوچک

پیاده سازی آسان و تغییرات کوچک، یکی از بزرگ ترین خصوصیات سازمان ها و مؤسسات در حوزه رقابتی امروز است که با استفاده از چابکی سازمان روی می دهد. چابکی در این حالت توانایی………(ادامه در فایل قابل خریداری) 

 

شاخص های چابکی سازمان

 

۳-همکاری در سازمان

همکاری در سازمان یکی از پیامدهای مهم در سطح عملکرد و نگرش کارکنان در ارتباط با چابکی سازمان می باشد.  از مهمترین مولفه های این شاخص می توان به…………………………(ادامه در فایل قابل خریداری)

۴-انعطاف پذیری در مقایسه با رقبا

سازمان های کنونی در محیطی فعالیت می کنند که تغییرات سریع آن، آنها را ملزم به داشتن استراتژی های انطباق پذیر و انعطاف پذیری در مقایسه با رقبا می کند (ادامه در فایل قابل خریداری)

۵-توانایی کسب دانش

مزیت رقابتی اصلی برای یک شرکت که ایجاد چابکی می نماید شاخصی به نام توانایی کسب دانش است. امروزه در مدیریت سازمانی شرکت های خدماتی توانایی……………………..(ادامه در فایل قابل خریداری) 

 

شاخص های چابکی سازمان

 

۶-تشویق یادگیری از تجربه

یادگیری از تجربه برای بهبود چابکی سازمانی از دیدگاه عملی به یادگیری مشارکتی وابسته است در این زمینه وابستگی مثبت اثر مهمی دارد. یعنی فراگیران در گروه به هم کمک می کنند تا به هدف مشترک…………………………..(ادامه در فایل قابل خریداری) 

۷-حل مشکلات به صورت سریع

برای حل مشکلات به صورت سریع به عنوان یک شاخص در چابکی سازمان سئوالات بهم پیوسته و مرتبط زیادی بیانگر وجود تغییرات سریع و مداوم در عرصه حیات سازمانها…………………………………..(ادامه در فایل قابل خریداری) 

۸-برونسپاری وظایف

برون سپاری یک فرآیند است که در سال های اخیر توجهی خاص به آن شده است. اگرچه برون سپاری مزایای زیادی دارد، ولی شرکت های استفاده کننده از این فرآیند، زنجیره تامین خود را………………………………………..(ادامه در فایل قابل خریداری) 

 

شاخص های چابکی سازمان

 

آنچه در این مطالعه می خوانیم:

این مطالعه به بررسی شاخص های چابکی سازمان در شرکت های خدماتی می پردازد. این پژوهش از حیث نوع کاربردی و از حیث روش انجام توصیفی و تحلیلی می باشد. برای جمع آوری اطلاعات در این مطالعه از رویکرد اسنادی استفاده شده است. یافته های مطالعه نشان می دهد که شاخص های چابکی سازمان توانايي پاسخگويي سريع به تغييرات و عامل اصلي موفقيت و بقاي بنگاه هاي امروزي تلقي مي شود. شاخص ها يکي از مهم ترين توانمندسازهاي دستيابي به چابکي است. در این میان مطالعات نظری رویکردهای متفاوت و  متنوعی را برای بررسی شاخص های چابکی سازمان ارایه داده اند که از بین آنها رویکرد اسپایدر (۲۰۰۷) هفت شاخص را برای بررسی چابکی سازمان در شرکت های خدماتی ارایه داده است که این مطالعه آنها را مورد بررسی قرار داده است. در مطالعه اسپایدر (۲۰۰۷) این شاخص ها عبارتند از: پیاده سازی آسان و تغییرات اساسی، پیاده سازی آسات و تغییرات کوچک، همکاری در سازمان، انعطاف پذیری در مقایسه با رقبا، توانایی کسب دانش، تشویق یادگیری از طریق تجربه، حل مشکلات به صورت سریع، برونسپاری وظایف

شاخص های چابکی سازمان

نتیجه گیری

شاخص های چابکی در سازمان مطالعات بسیاری را شامل می شود. هر یک از مطالعات به جنبه ای از چابکی در سازمان اشاره کرده اند. در مجموع همه شاخص ها به دنبال این موضوع هستند که بیان نمایند مولفه های اثرگذاری بر بهبود بهره روی و چابک شدن سازمان ها به مولفه های کارکردی در درون سازمان و مولفه های بیرون سازمانی بستگی دارد. اگرچه این موضوع به طور کامل نمی تواند درست باشد اما مطالعات نظری و تجربی بسیاری پشتوانه این فرضیه قرار گرفته است. در این میان مطالعات همواره طیف گسترده ای از مولفه ها را برای بررسی شاخص های چابکی سازمان مورد آزمون های تجربی قرار داده اند که مطالعه اسپایدر (۲۰۰۷) یکی از مطالعات مطرح در این زمینه می باشد. اسپایدر در کل ۸ مولفه را به عنوان شاخص های چابکی سازمان در نظر گرفت و براساس آن اقدام به بسط مطالعات نظری خود در خصوص بهبود بهره وری در سازمان های تولیدی و خدماتی پرداخت که این مطالعه به آن پرداخته است.

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.