فلج مغزی و مفهوم آن- فلج مغزی در کودکان


در حال بارگذاری
4 آذر 1396
WORD
40 KB
14
957 بازدید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

فلج مغزی و مفهوم آن محصولی در ۱۴ صفحه می باشد. برای این فایل محدودیت دانلود تا ۳ مرتبه قرار داده شده است. این با کیفیت بالا طراحی شده است و دارای منابع پژوهشی بسیار قوی می باشد. می توانید برای تصمیم گیری بهتر جهت خرید منابع و فهرست فایل را در زیر مشاهده بفرمایید.

نمایش  منابع و فهرست فایل (در صورت عدم نمایش ctrl+F5 را فشار دهید)

 

 

فلج مغزی یکی از انواع معلولیت ها در کوکان به شمار می رود که بر روند و شرایط خانواده اثر می گذارد. تولد فرزند معلول‌ یکی‌ از ناگوارترین رخدادهای زندگی هر زوج است.این‌ حادثه تنش زیادی را بر آنان وارد کرده و به‌طورکلی‌ سلامت روانی آن‌ها را مختل می‌کند. در این مورد،والدینی که از سازگاری بیشتری‌ برخوردار‌ باشند و بهتر بتوانند خود را با شرایط‌ تطبیق‌ دهند،و‌ از لحاظ هوش هیجانی ظرفیت بالایی داشته‌ باشند،نگرش‌ مثبت‌تری‌ نسبت به واقعیت پدیده معلولیت فرزند خود خواهند داشت. نیزیو معتقد است با خبر تولد‌ فرزند‌ معلول اولین احساسی که به‌ والدین‌ دست خواهد‌ داد، احساس‌ گناه‌ و تقصیر است و تقریباً تمامی‌ والدین‌ با این نوع فشار روانی روبه‌رو خواهند شد.این فشار روانی معمولاً بیشترین اثر‌ را‌ بر مادر خواهد داشت و پدر‌ پس از گذشت‌ مدتی،ممکن است‌ تا‌ حدودی بتواند خود را با‌ این‌ مشکل سازگار کند.آنچه مسلم است‌ این است که وجود فرزند معلول تأثیر نامطلوبی بر‌ خانواده‌ خواهد داشت. مطالعات دن‌هوف (۲۰۰۲) نشان می‌دهد با‌ تولد‌ فرزند‌ معلول سلامت روان‌ والدین‌ به‌ هم می‌خورد و معمولاً‌ والدین‌ هرکدام دیگری را مسئول تولد فرزند معلول‌ می‌دانند و بر اثر این مشاجرات،ممکن است خانواده‌ نیز‌ متلاشی شود. (شریفی درآمدی و همکاران، ۱۳۸۴: ۶۵ و ۶۶)

شریفی درآمدی،پرویز؛ مولوی،حسین؛ رضوانی،فاطمه (۱۳۸۴). تأثیر آموزش هوش هیجانی بر سلامت روان مادران کودکان فلج مغزی در شهر اصفهان، دانش و پژوهش در روانشناسی کاربردی، شماره ۲۶، ص ۶۳ تا ۷۶

 

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.