مبانی نظری اینترنت اشیا |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۷ شهریور ۱۳۹۹
قابل ویرایش در ورد
2 صفحه
۳,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری اینترنت اشیا

مبانی نظری اینترنت اشیا- ۱۳۹۹/۰۶/۲۷– ساعت ۱۲:۵۵

 

تاهایی و همکاران در سال ۲۰۲۰  در مطالعه خود مبحث نظری اینترنت اشیا را ارایه داد. این محققین مبانی نظری اینترنت اشیا را براساس مطالعات مشابه بررسی کردند. این مطالعه بیان مبانی نظری اینترنت اشیاداشت که اینترنت اشیا به عنوان یک راهبرد برای بهبود کیفیت زندگی است. اینترنت اشیا توانسته است دیدگاه افراد در خصوص زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. این راهبرد سطح استانداردهای مرتبط را افزایش داد و فرایند ارایه خدمات را تسهیل کرد. اینتنرت اشیا ابعاد گسترده ای را در بر می گیرد.

این مفهوم هم می تواند سبب بهبود مراقبت های بهداشتی شود. اینترنت اشیا می تواند به سرگرمی، ورزش و حفظ امنیت  افراد منجر گردد. این عنصر در مقیاس های خیلی بزرگ با استفاده از سنسورهای هوشمند مدیریت می شود. سنسورها در این حالت توانایی اینترنت اشیا برای سنجش اطلاعات و گزارش دهی آن را تسهیل می کنند. افزایش استفاده از اینترنت اشیا منجر به استفاده بیشتر از اینترنت شده. و این استفاده بیشتر سطح تقاضای برای بهبود طبقه بندی شبکه را افزایش می دهد. این طبقه بندی معمولا شامل دو عنصر است(تاهایی و همکاران، ۲۰۲۰)، این عناصر عبارتند از:

۱-ترافیک.

۲-امنیت

مبانی نظری اینترنت اشیا

به عبارتی تاهایی و همکاران (۲۰۲۰) طبقه بندی اینترنت اشیا را براساس سطح تقاضا در نشر می گیرد. ترافیک و امنیت از دیدگاه این محققین بر سطح تقاضای شبکه اینترنت اثرگذار بود.

رحیم و همکاران در سال ۲۰۲۰ در مطالعه خود مبحث نظری مرتبط با اینترنت اشیا را مطرح کرد. این مطالعه بهبود استفاده از اینترنت اشیا را در گروه تغییر در مولفه های بنیادین ارایه مبانی نظری اینترنت اشیاخدمات دانست. از نظر این محققین این عناصر بنیادین عبارتند از:

۱-ایجاد خدمات.

۲-توسعه خدمات.

۳-افزایش خدمات.

این سه عنصر در اینترنت اشیا به راحتی در خدمت کاربران قرار می گیرد و براساس آن خدمات یکپارچه به راحتی صورت می گیرد. همچنین تکامل ارتباط و انتقال داده های در اختیار کاربر در کنار برنامه های کاربردی مرتبط با آن تحت اینترنت اشیا در حال تکامل و گسترش است. همچنین با تدوین دامنه و کاربرد فناوری اینترنت اشیا در یک چارچوب مفهومی می توان در صنایع مختلف از اینترنت اشیا بهره برد. در این حالت نوع اتصال اینترنت اشیا در کنار توانایی انتقال حجم داده در زمان کمتر از جمله مولفه های مهم توسعه و بکارگیری اینترنت اشیا بود. زمانی که بتوان توسعه در بخش انتقال داده، پردازش و همچنین ذخیره سازی داده به خوبی صورت گیرد. می توان انتظار داشت که کابری مرتبط با اینترنت اشیا با حداقل هزینه و تلاش صورت گیرد.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.