نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن و بحث مدل تعالی سازمانی در ایران


در حال بارگذاری
30 سپتامبر 2017
WORD
44KB
10
1362 بازدید
۱,۹۰۰ تومان
خرید

نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن بحث مدل تعالی سازمانی در ایران محصولی  در ۱۰ صفحه با فونت بی لوتوس ۱۴ فاصله ۱ اندازه ۱۴ تنظیم شده است. برای این محصول محدودیت دانلود تا ۳ مرتبه قرار داده شده است. در فایل نمایشی زیر می توانید قسمت فهرست و منابع فایل قابل خریداری را مشاهده نمایید.

نمایش فهرست و منابع فایل خریداری شده

محصولات مرتبط

تعریف مدل تعالی سازمان و بررسی معیارهای پنج گانه آن

 

مدل تعالی سازمان در سال ۲۰۰۰ مأموریت و چشم‌انداز خود را گسترش داد به شکلی که هم‌اکنون می‌کوشد تا یک سازمان جهانی بلندپایه در اروپا تشکیل دهد که از توانایی سازمان‌دهی به سازمان‌های اروپایی برخوردار باشد و حمایت کافی را در جهت افزایش توانمندی خودسازمان‌دهی از سازمان‌ها صورت دهد. با یاری خودسازمان‌دهی، سازمان‌های اروپایی پذیرفته‌اند که تنها طریقه دستیابی به هدف‌های کارآیی مستمر و اثربخشی و محاسن رقابتی مدل تعالی سازمان می‌باشد و یقین دارند که کامیابی بلندمدت بر پایه توجه به نیازهای مشتریان، کارکنان و سهامداران به وجود می‌آید.

برای افزایش کارایی و اثربخشی سازمان نباید از نقش مهم و مستمر مدل تعالی سازمان غافل بود. نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن  با توجه کردن به اثرگذاری کیفیت در تمام جنبه‌ها، تلاش می‌کند تا آن را تقویت نماید و علاوه بر آن موجب توسعه و بهبود کیفیت نیز شود.

نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن

مهم‌ترین مأموریت مدل تعالی سازمان عبارت است از: به وجود آوردن انگیزش و کمک سازمان‌ها به منظور همکاری توسعه فعالیت‌ها و رهنمود آن‌ها برای دستیابی به رضایت مشتریان و کارکنان، پافشاری بر چگونگی بازار و برآیندهای کسب و کارها؛ حمایت مدیران در سازمان‌ها به جهت تسریع در فرآیند کیفیت جامع که از اصلی‌ترین عوامل پیشرفت در عرصه رقابت جهانی می‌باشد.

اعضای انجمن مجری مدل تعالی سازمان در حقیقت نقش راهنما و حمایت‌کننده راهبردها، الگوهای عملیاتی کسب و کار، بازرسی بر ارتقا طرح‌ها، و در نهایت فراهم آوری هدف کلی مناسب برای شکل‌گیری اهداف این سازمان‌ها را عهده‌دار می‌باشد. در این انجمن هم‌اکنون ۱۹ کشور اروپایی با مدل تعالی سازمان همراهی دارند. اصول کلی نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن در حقیقت مدل تعالی سازمانی می‌باشد که با بهره‌گیری از ابزارهای مناسب به شما می‌گوید که در راه رسیدن به تعالی سازمانی در چه مرحله‌ای هستید و با وضعیت ایدئال خود چقدر فاصله دارید. و در نهایت پیشنهادات تأثیرگذاری مناسبی را ارائه می‌دهد. این مدل همیشه بر مبنای اطلاعات خروجی تحقیقات مداومی که از هزاران سازمان در اروپا به دست می‌آید سنجش و تازه (آپدیت) می‌شود. مدل تعالی سازمان دارای ۹ فاکتور و معیار عمده می‌باشد.

نحوه امتیاز دهی به مدل تعالی سازمان و معیارهای آن به عنوان ابزاری مؤثر در جوابگوی به نیازهای سازمان موفقیت‌های قابل وجهی داشته است و این توانایی را داشته تا آسیب‌های سازمانی را شناسایی و مسیری مشخص به منظور بهره‌گیری از منابع انسانی ارائه دهد. دانش مدیریت نیز خیلی زود به این نتیجه رسید که سازمان‌ها برای وارد شدن به رقابت و ماندگاری در آن که هر روز سختر می‌شود می‌بایست عملکرد خود را بهبود بخشند و به تعالی برسند. بنابراین تعالی سازمانی به مدلی بدل شده که سازمان‌های تجاری و خدمات‌رسانی چه دولتی و چه خصوصی چاره‌ای جز بهبود بخشیدن همه‌جانبه خود بر اساس تعالی سازمانی ندارند. و سازمان‌هایی که به سرعت به مدل تعالی سازمانی نرسند، با توجه به تحقیقات و تجارب جهانی به سمت حذف و نابودی خواهد رفت. شناساندن مدل تعالی سازمانی، به مدیران کشور ایران، در سال‌های اخیر انجام گردیده است و مورد استقبال وسیع مدیران قرار گرفته است. در ابتدا اغلب سازمان‌ها با شک و تردید به آن توجه می‌کردند و این نظر را داشتند که این مدل دارای اصلی غربی و خارجی می‌باشد و با سازمان‌های کشور ما همخوانی ندارد، و گاهاً از آن به عنوان یک مانع و چالش یاد می‌شد. ولیکن کم کم بعد از کسب آشنایی بیشتر با مدل تعالی سازمانی و بهره‌گیری از این مدل در سنجش سازمان‌ها، این مدیران به پیامدهای محسوسی دست پیدا کردند و دریافته‌اند که با بهره‌گیری از این مدل می‌توانند به برنامه‌های بهبود بخشی سازمان خود را دست یابند و با عملیاتی کردن آن به سمت تعالی سازمان خود پیش بروند. این مدل به عنوان ابزار قدرتمند برای فهمیدن نقاط قوت و جنبه‌های قابل بهبود سازمان‌ها معرفی شده است و به عنوان یک اصل ساختار یافته و منسجم می‌تواند مجموعه مدیریتی سازمان‌ها را نیز تعریف کند و مدیران را در بهره‌گیری از فن‌های مدیریتی کمک کند. بنابراین مدل تعالی سازمان، به دلایل متعددی دارای اهمیت بسیاری برای صنایع و سازمان‌های ایرانی می‌باشد، که از جمله آن‌ها می‌توان به اهمیت فراوانی اشاره نمود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.