مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن


در حال بارگذاری
9 مهر 1396
قابل ویرایش(WORD)
60 KB
16 صفحه
1018 بازدید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن فایلی در  ۱۶ صفحه می باشد. برای این فایل محدودیت دانلود تا ۳ مرتبه قرار داده شده است و پس از آن لینک دانلود منقضی می گردد.

نمایش فهرست و منابع فایل

 

با گسترش و پیچیدگی اهداف، فرآیندها و ساختار سازمانی در صحنه رقابت، سازمان هایی می توانند به بقای خود ادامه دهند که نسبت به انتظارات و خواسته های مشتریان و ذی نفعان، پاسخگو باشند(برزگی، ۱۳۸۳: ۸۳)

سازمان های امروزی را می توان شکل نوینی از تشکیل صنایع در عصر صنعتی دانست که ماهیتا دچار تغییر شده اند. کارکردی نیروی انسانی در طی تغییرات و گذار از عصر صنعتی به عصر اطلاعات سبب شده است که نوع روابط در سازمان ها تغییر نماید و ارزش از تجهیزات و سرمایه گذاری در آن به سوی انسان سوق یابد. کارکنان یک سازمان امروزه به عنوان سهم اصلی بازیگری برای سودآوری آن محسوب می شوند و مدل های تعالی سازمان یکی از بهترین شکل دهنده های نحوه مدیریت منابع انسانی در سازمان های امروزی به شمار می روند. مدل تعالی سازمان به طور کلی الگویی ارایه می دهد تا افراد انسانی در یک سازمان قابلیت کارکرد بهتری را از خود نشان دهند و بتوانند در بهبود روابط بین سازمانی، درون سازمانی و برون سازمانی نقشی کلیدی برای خود و دیگران بازی نمایند. امروزه رویکرد مدیریت به نحوه تعامل کارکنان با یکدیگری و نسبت به مشتریان تغییر کرده است، سازمان ها نیازمند کارکنانی هستند که در عصر دانش توانایی شکل دهی مناسب تری به روابط خود با بیرون داشته باشند، کارکنان باید بتوانند روابط خود با مشتریان را تنظیم نمایند، روابط خود در سازمان را بهبود ببخشند و با افزایش میزان یادگیری خود در طی دوره های آموزشی و همچنین کسب تجربه مقدار بسیار بیشتری از زمان آزاد خود را برای شکل دهی به مهارت ارتباطی درون سازمانی و بهبود علمکرد به کارگیرند. این موضوع سبب شده است مدل های تعالی سازمان دارای ارزش استراتژیک برای یک سازمان انسان محور باشند. از سوی دیگر با دیجیتالی شدن صنایع اطلاعات می توان کارکردهای ارزیابی نیروی انسانی را دچار تحولات اساسی دانست. نیروی انسانی امروزه به شدت تحت تاثیر تغییرات استراتژیک و از بالا به پایین سازمانی قرار دارد و ارزیابی های متفاوتی از وی در مسیر حرکت به سمت جلو صورت می گیرد که از میان آن می توان به ارزیابی از طریق کارت امتیاز متوازن اشاره کرد. موضوعی که در این مطالعه به دنبال بررسی آن هستیم. سازمان های امروزین به طور گسترده ای خواهان بهبود روابط و افزایش سود هستند و اینجا پارادایمی را ایجاد می کند که نیاز به بررسی روش های ارزیابی نیروی انسانی را بیشتر نشان می دهد. بر این اساس مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن به عنوان یکی از ابزارهای راهبردی در سازمان های به شمار می رود. مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن نه تنها سبب تعیین میزان بهبود کارکنان در سازمان می شود بلکه می تواند اثرات مطلوب دیگری بر شکل گیری چرخه تولید و عرضه خدمات نیز به همراه داشته باشد.مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن سبب می شود مدیران استراتژیک و نیروی انسانی سازمان بهتر بتوانند قوانین حاکم بر روابط کارفرما و کارمندان را درک کنند، این روش نه تنها به صورت کاربردی بر جذب بهتر مشتری اثرگذار خواهد بود بلکه می تواند با کاهش هزینه های ساده سازی سیستم ساختار سازمانی به میزان زیاد به چرخش مالی شرکت کمک نماید. مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن را می توان اثری قابل قبول از بهبود و ارتقا بهره وری به صورت خرد در سازمان های مبتنی بر نیروی انسانی دانست. چیزی که امروزه به شدت در سازمان های مبتنی بر این اصل احساس می شود. از سوی دیگر مقایسه مدل تعالی سازمانی با مدل کارت امتیازی متوازن ما را در شناخت راهکاری آینده نگری تحقیقات بازاریابی یاری می نماید و مسیری مشخص همراه با پیش بینی از آینده برای سازمان ما ارایه می دهد.

رضایت شغلی معلمان | بررسی عوامل موثر بر رضایت شغلی معلمان

رضایت شغلی مدیران |بررسی مولفه های اثرگذاری بر رضایت شغلی مدیران

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.