مفهوم مدیریت منابع انسانی |مطالعات ISI و پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
2 صفحه
۳,۹۰۰ تومان
خرید

مفهوم مدیریت منابع انسانی

مفهوم مدیریت منابع انسانی — تاریخ انتشار — ۱۳۹۹/۰۶/۲۹– ساعت انتشار

مفهوم مدیریت منابع انسانی

نیروی انسانی که امروزه از آن به‌عنوان سرمایه انسانی یاد می‌کنند یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمانی است که کیفیت آن می‌تواند در رشد و تعالی سازمان نقش بسزایی داشته باشد و با توجه به پیچیدگی‌های آن مباحث مختلف در ابعاد رفتاری در حال ظهور می‌باشد که یکی از آن‌ها در سال‌های اخیر موضوع رفتار شهروندی سازمانی می‌باشد(ولی پور، ۱۳۹۵: ۷۲). منابع انسانی اصلی‌ترین بازیگران مرتبط با مدیریت منابع انسانی هستند. در این حالت مدیریت منابع انسانی مرتبط به مدیران، کارکنان، کارگران و دست‌اندرکاران یک شرکت تولید کالا یا عرضه‌ی خدمت مرتبط می شود.(سلطانی و همکاران، ۱۳۹۴: ۳۹۷). به عبارتی می توان گفت که  مدیریت منابع انسانی در این حالت شامل گروه های زیر می باشد.

۱-مدیران.

۲-کارکنان.

۳-کارگران.

۴-دست اندرکاران تولید و عرضه کالا.

ﻫﺮ ﻳﻚ ﺍﺯ دیدگاه‌های ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻧﻈﺮﻱ ﺩﺭ ﺣﻮﺯﻩ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ، ﺗﻌﺎﺭﻳﻒ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻲ ﺍﺯ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ارائه داده‌اند ﻛﻪ ﺑﺮﺧﻲ ﺍﺯ آن‌ها ﺩﺭ ﺫﻳﻞ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ (پورکیانی و فرح‌بخش، ۱۳۹۱: ۲۳۷):

۱- ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ شامل ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ، ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ، ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻭ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﻧﻴﺮﻭﻱ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ.

۲-ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ازجمله ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ­ﻫﺎﻱ ﺍﺻﻠﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ در هر سازمان.

۳- بهره‌برداری ﺍﺯ سرمایه‌های ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ﺷﺮﻛﺖ، ﺑﺮﺍﻱ ﻧﻴﻞ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ.

۵- سیاست‌ها ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ مدیریت در خصوص منابع انسانی ﺑﺮﺍﻱ ﺍﺟﺮﺍﻱ ﺑﺨﺸﻲ ﺍﺯ ﻭﻇﻴﻔﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ.

مفهوم مدیریت منابع انسانی در بیانی دیگر

در تعریف دیگر مدیریت منابع انسانی شناسایی، انتخاب، استخدام، تربیت و پرورش نیروی انسانی است. این مدیریت به‌منظور دستیابی به اهداف سازمان تعریف می شود. در این حالت منظور از منابع انسانی تمام افرادی است که در سطوح مختلف سازمان مشغول به کار هستند(کلید بری و همکارانی، ۱۳۹۲: ۲۶۶). هدف اصلی مدیریت منابع انسانی در هر سازمانی، کمک به عملکرد بهتر سازمان است. این عملکرد برای نیل به اهداف سازمانی به کار می رود. اثربخشی مدیریت منابع انسانی در مطالعات متعددی به‌عنوان ارزشی که متخصصان منابع انسانی برای سازمان ایجاد می کنند(کشته گر و شکوهی، ۱۳۹۴: ۱۳۳).

مدیریت منابع نیروی انسانی از طریق برنامه‌ریزی کارآمد و اثربخش می‌تواند حجم و ترکیب نیروی انسانی موردنیاز سازمان را فراهم کند. مدیریت منابع نیروی انسانی در این حالت توانائی‌های نیروهای موجود را ارتقا می بخشد. ازاین‌رو برای تداوم موجودیت سازمان و حصول به اهداف آن برنامه‌ریزی نیروی انسانی باید از اولویت بالایی برخوردار باشد(لایقی، ۱۳۹۶: ۱۳۸). مدیریت منابع انسانی به معنی فراهم آوردن وضعیتی به‌منظور حداکثر کردن بهره‌وری سازمان از دانایی، مهارت، تجربه و استعدادهای افراد است(داودی، ۱۳۹۵، ۳۳).

ابعاد مرتبط با مفهوم مدیریت منابع انسانی

اهمیت مدیریت منابع انسانی در تجهیز سازمان به افراد با صلاحیت است. در این سازمان ها افراد با صلاحیت شرایط لازم موفقیت را دارند. در این حالت سرمایه انسانی شامل مولفه هایی زیر است:

۱-دارایی های انسان محور.

۲-قابلیت های فردی.

۳-یادگیری و توسعه

مدیریت منابع انسانی در واقع ذخیره‌ای منحصربه‌فرد از دانش نهفته و قابلیت‌های جمعی در سازمان است. این دانش نفهته در قالب مهارت‌ها، تجربه‌ها، توانایی‌ها و دانش ضمنی کارکنان ظهور می‌یابد. بنابراین مدیریت منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه برای ارزش‌آفرینی در سازمان‌ها تلقی می شود. که مزیت رقابتی هر سازمان است و بی‌شک، توسعه‌ی آن از محوری‌ترین فرایندها در مدیریت منابع انسانی است (سلطانی و همکاران، ۱۳۹۴: ۳۹۷).

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.