مفهوم نوآوری سازمانی |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۸ شهریور ۱۳۹۹
۳,۹۰۰ تومان
خرید

مفهوم نوآوری سازمانی

مفهوم نوآوری سازمانی — تاریخ انتشار  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ — ساعت انتشار ۲۰:۲۹

مفهوم نوآوری

نوآوری مفهومی پیچیده است، و به وسیله پژوهشگران مختلف و از دیدگاه‌های متنوع و در سطوح گوناگون موردمطالعه قرار گرفت. در تعریفی ایجاد فکرهای جدید و تبدیل آن فکرها به عمل و کاربردهای سودمند را نو‌آوری گویند. در سطح سازمانی، پژوهشگران نوآوری را به عنوان توسعه (تولید) یا به کار‌گیری (انطباق) ایده‌ها و رفتارهای جدید تعریف کردند. ایده یا رفتار ممکن است به تولید، خدمت، فناوری، سیستم یا فعالیت مربوط باشد. تولید نوآوری فرآیندی است که منتج به پیامدهای جدید در جامعه‌سازمانی می‌گردد. انطباق نوآوری فرآیندی است که نتایج جذب تولید یا فعالیت در سازمان می‌شود (قنبری، ۱۳۹۵: ۱۲).

تشویق کارکنان به ایده پردازی و پیاده‌سازی ایده‌ها و نوآوری‌ها، گامی مهم در کسب مزیت رقابتی توسط هر سازمانی می‌باشد. روش‌های گوناگونی در راه رسیدن به نرخ متناسب نوآوری وجود دارد. این راه ها با توجه به چرخه حیات سازمان‌ها و سایر عوامل محیطی و صنعتی اندازه گیری می شوند. افزایش نرخ نوآوری، ایجاد رفتار کاری نوآورانه در میان کارکنان یکی از بهترین روش های اندازه گیری نوآوری است. نوآوری کارکنان نقشی مهم و حیاتی در دستیابی به اهداف سازمان و نرخ بالای عملکرد سازمان ایفا می‌کند. نوآوری از تمایل و میل درونی یک طرف (شخص و یا گروه) نسبت به فعل و امری خلاقانه که از طرف دیگر ساطع می‌شود، ناشی می شود. این مولفه ها به معنی حمایت از یک فعل نوآورانه بود.

نکات نوآوری سازمانی

تعاریف متعددی از این واژه نسبتاً جدید در ادبیات مدیریت وجود ندارد. ولی با نگاهی بر همین تعاریف موجود می‌توان نکات یکسانی را برداشت نمود. نکات نوآوری در این خصوص عبارتند از(ادیب پور و همکاران، ۱۳۹۵: ۱۱۴):

۱- وجود انتظارات مثبت.

۲-اعتماد دوطرفه که اشخاص را در معرض پذیرش افعال و ایده‌های متهورانه‌ترین قرار می‌دهد.

۳-حس اعتماد در سازمان و وجود اعتماد در فرآیندهای نوآورانه.

در سایه خلاقیت و نو‌آوری است که سازمان به دستاوردها و محصولات جدیدی دست پیدا می‌کند. اهمیت فوق‌العاده و جایگاه ویژه فرایندها و پدیده نوآوری، نیاز روزافزون برای شناخت و کسب دانش بیشتر را فراهم می کند(باوندی ثانی و همکاران، ۱۳۹۷: ۱۸۵).

رویکردها در مفهوم نوآوری سازمانی

نوآوری را توانایی انجام امری ابتکاری تعریف می شود که به خلق محصول یا خدمتی جدید منجر شود، به گونه‌ای که این توانایی ممکن است از هوش و استعداد افراد سرچشمه گرفته یا با آموزش ایجاد شود. نوآوری به عنوان فرایندی برای استفاده از دانش و اطلاعات مربوط، به منظور ایجاد یا معرفی چیزهای تازه و مفید به‌کاربرده است. نوآوری هر چیز تجدیدنظر شده است که طراحی و به حقیقت درآمده باشد و موقعیت سازمان را در مقابل رقبا استحکام ببخشد. در مطالعه نوآوری چهار رویکرد متفاوت وجود دارد. این چهار رویکرد عبارتند از:

۱-فرد محور.

۲-ساختار محور.

۳-تعاملی محور.

۴-سیستم‌های نوآور محور.

رویکرد فرد محور بر نقش عامل‌های فردی همچون سن، سطح آموزش، جنس، سبک‌شناختی و خلاقیت تأکید می‌کند. رویکرد ساختاری بر خصوصیات و مشخصات سازمانی تمرکز دارد. رویکرد تعاملی که اخیراً توجه فزاینده‌ای را به خود جلب کرده است، بر این نکته که چگونه ساختار فرایند نوآوری را تحت تأثیر قرار می‌دهد تأکید می‌کند. رویکرد چهارم که در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است چگونگی تأثیر سیستم‌های نوآوری منطقه‌ای و ملی بر فعالیت‌های نوآورانه در شرکت‌هاست (باوندی ثانی و همکاران، ۱۳۹۷: ۱۸۶).

نوآوری سازمانی در حالت رقابت شرکتی

نوآوری برای سازمان‌هایی که می‌خواهند موفق و رقابتی عمل کنند، امری حیاتی و ضروری است. با توجه به رقابت شدید در بازار و تهدید ورود رقبای جدید، تمایز و نوآوری مستمر توسط کارکنان به عنوان یکی از استراتژی‌های مهم برای دستیابی به مزیت رقابتی در هر سازمانی مطرح شده است. در بین روش‌های افزایش نوآوری، به وجود آوردن رفتار کاری نوآورانه در میان کارکنان است. نوآوری کارکنان نقش مهمی در دستیابی به اهداف سازمانی و افزایش عملکرد دارد. در این حالت کارکنان به طور مرتب روش‌ها، تکنیکها و ابزارهای جدید را در جهت ایجاد نوآوری در کار خود جستجو کند. در این حالت کارکنان ایده‌های نوآورانه را با روشی نظام‌مند به محیط کاری خود معرفی و آن‌ها را کاربردی کند (شیری و همکاران، ۱۳۹۵: ۴۴).

رفتار نوآورانه کارکنان به سهم آنان در توسعه نوآوری‌های سازمانی اشاره دارد. این رفتار نه تنها باید فرآیندهای ذهنی تولید ایده‌های جدید را توصیف کند. این رفتار باید به معرفی و بکارگیری ایده‌های جدید، با هدف بهبود عملکرد سازمانی نیز بپردازد(جهانگیر و همکاران، ۱۳۹۵). کارمندی دارای رفتار نوآورانه است که برای مسائل کاری، ایده‌ها و راه‌حل‌های ابتکاری و جدید خلق کند.

منابع برای نوآوری سازمانی

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.