مبانی نظری ارزش ویژه برند |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۴ مهر ۱۳۹۹
۲,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری ارزش ویژه برند

مبانی نظری ارزش ویژه برند— تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۷/۰۴— ساعت انتشار۱۴:۵۱ —- تعداد صفحات: ۱ صفحه

مبانی نظری ارزش ویژه برند براساس مطالعه لئو و همکاران ۲۰۲۰

لئو و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کرد که ارزش ویژه برند یک رابطه قوی با استراتژی های شرکت دارد. وی مدل خود را در خصوص شرکت های هتلداری امتحان کرد. نظریه حاضل از تایید فرضیه های این محقق نشان داد که مصرف کننده تعیین کننده ارزش ویژه برند است. ارزش ویژه برند از دو جنبه دارای اهمیت است. این دو جنبه عبارتند از:

۱-اهمیت در ایجاد برند.

۲-مزیت رقابتی پایدار.

در نظریه این محققین اثبات شد که نیازهای کاربردی در کنار الگویهای نمادین و لذت جویانه معمولا تعیین کننده سطح ارزش ویژه برند هستند. این محققین اثبات کردند که اثرات واسطه ای ارزش احساسی مشتری را تحت تاثیر قرار می دهد و این ارزش احساسی نشان دهنده ارزش ویژه برند بود. ارزش ویژه برند به صورت مولفه های زیر نشان داده می شود:

۱-ارزش های احساسی.

۲-ارزش های عملکردی.

۳-ارزش های نمادین.

۵- ارزش های لذت جویانه.

مبانی نظری ارزش ویژه برند براساس مطالعه دیلمپری و همکاران ۲۰۲۰

دیلمپری و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که طراحی و بازاریابی جهانی می تواند سطوح ارزش ویژه برند را تغییر دهد. ارزش ویژه برند می تواند بازاریابی محصولات را بهبود دهد. ارزش ویژه برند براساس برخی مولفه ها قابل بررسی است. این مولفه ها عبارتند از:

۱- مارک تجاری.

۲-بازاریابی.

۳-طراحی و توسعه.

این محققین استدلال کردند که اگر شرکت های خرده فروشی، بتوانند ارزش ویژه برند خود را تقویت نمایند، آنگاه می توانند بهترین گزینه از محصولات را در اختیار مشتری قرار داده و مزیت رقابتی مبتنی بر نوآوری را ایجاد نمایند.

مبانی نظری ارزش ویژه برند براساس مطالعه جنید و همکاران ۲۰۲۰

جنید و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که ارزش ویژه برند براساس خدمات مشترک به مشتریان ایجاد می شود. زمانی که مشتریان خدمات مناسبی را دریافت می کنند، آنگاه ارزش ویژه برند بالاتری را به دست خواهند آورد. ارزش ویژه برند در این حالت نشان دهنده توانایی شرکت در ارایه خدمات و همچنین افزایش ارزش افزوده بود. به عبارتی ارزش ویژه برند به ارزش ادراک شده و رفتار مسئولانه نسبت به محصولات منجر می شود. علاوه بر این ارزش ویژه برند سبب ارزش درک شده و مشارکت می شود. این ارزش همه ابعاد رفاه را در بر می گیرد و بر درک خود از روابط مرتبط می شود.

لورریو و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص ارزش ویژه برند ارایه دادند که مصرف کنندگان به برند محصولات اعتقاد دارند. برند محصولات ممکن است در نقش خودپنداره برای مصرف کنندگان ایجاد اثرگذار نماید. در این حالت ایجاد اثرگذاری مرتبط با ارزش ویژه برند به میزان توانایی ارزش های فردی باز می گردد. ارزش ویژه برند همچنین نشان دهنده توانایی برند در خلق بهترین عملکرد مرتبط می شود. ارزش ویژه برند از نظر این محققین در چند بعد قابل بررسی بود:

۱-خودپنداره.

۲-ارزش های لوکس فردی.

۳-مشهور بودن برند.

۳-خواسته های از برند.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.