مبانی نظری ساختار سازمانی | مطالعات ISI و پژوهشی

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
15 خرداد 1398
ورد قابل ویرایش
20 کیلو بایت
1.5 صفحه
50 بازدید
۱۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری ساختار سازمانی

مبانی نظری ساختار سازمانی

مبانی نظری ساختار سازمانی در این فایل مورد آموزش قرار می گیرد.

شروع نگارش: ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ ساعت ۲۱:۵۵  تعداد صفحات:یک صفحه و نیم

بخش زیادی از فایل مبانی نظری ساختار سازمانی قابل خریداری در اینجا به صورت رایگان نمایش داده شده است.

مفهوم ساختار سازمانی

مفهوم ساختار سازمانی در مطالعات مدیریت مورد توجه می باشد.مبانی نظری ساختار سازمانی

این مفهوم به الگوهای تعاملی در بین کارکنان و همچنین سلسله مراتب سازمانی باز می گردد. ساختار سازمانی معمولا تحت تاثیر مولفه ای مفهم قرار دارد. این مولفه عبارت است از قدرت بخش های مختلف سازمانی قرار دارد. این قدرت به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر بخش های مختلف سازمان اثر می گذارند.

همچنین این قدرت روابط بین کارکنان را نیز در بر می گیرد. ساختار سازمانی به طور کلی یک الگوی تعاملی است که جهت دهی رفتار سازمانی را منجر می شود. در این زمینه نجاری (۱۳۹۷) بیان می دارد که ساختار سازمانی از طریق طراحی الگوهای تعاملی، زمینه کنترل اعمال افراد را فراهم می نماید. همچنین ساختار سازمانی تحت کنترل رفتارهای کارکنان تغییر می کند. وی بیان می دارد که  از آنجا که فدرت منبع پیشبینی و کنترل رفتارهای دیگران می باشد. می توان گفت ساختار بر قدرت تأثیر دارد. ساختار و قدرت در تعامل با یکدیگر از هم تأثیر می پذیرند و در عین حال بر هم تأثیر می گذارند.

مبانی نظری ساختار سازمانی

ساختار سازمانی معمولا با شرایط و پیچیدگی های گوناگونی همراه است.

این موضوع تعریف دقیق و شفاف آن را به عنوان یک الگوی تعاملی دچار مشکل می کند. ساختار سازمانی معمولا موضوعی است که در شرکت های تجاری برجسته است. در این زمینه امجدیان و همکاران (۱۳۹۷)  بیان می دارد که تجارت، کسب و کار و تولید در دوران کنونی از چنان ناپایداری و پیچیدگی برخوردارند.  این موضوع سبب شد بسیاری از سازمان ها برای بالا بردن توانمندی فعالیت گروهی را محقق سازند.

ادامه مفهوم ساختار سازمانی

داورپناه و همکاران (۱۳۹۷) بیان می دارند که ساختار سازمانی یک ابزار مدیریتی است.مبانی نظری ساختار سازمانی

این موضوع برای سازمان حیاتی است. سازمان ها برای رسیدن به آن تلاش زیادی می کنند. ساختار سازمانی وسیله‌ای است که مدیریت می‌تواند به وسیله آن به اهداف خود دست یابد. از این رو ساختار سازمانی به عنوان یکی از فنون مدیریت محسوب می شود. این مفهوم اثرات شگرفی بر اعضای سازمان دارد. داور پناه و همکاران (۱۳۹۷) نیز نظریه امجدیان و همکاران را تایید می کنند. آنها نیز بیان می دارند که رفتار کارکنان می تواند طراحی ساختار سازمانی را تحت تاثیر قرار دهد. پس با توجه به ساختار سازمانی نیز می‌توان نوع رفتار کارکنان را توجیه یا پیش‌بینی کرد. به عبارتی روابط ساختاری که در سازمان بین افراد به وجود می‌آید بر نوع رفتار آنها اثر می گذارد.

ادامه مفهوم ساختار سازمانی

مبانی نظری ساختار سازمانی

ساختار سازمانی خود مخلوق فعالیت‌های کارکنان و از طرف دیگر بستر فعالیت های آنها را تشکیل می‌دهد. ساختار سازمانی تحت تاثیر چند مولفه قرار دارد که عبارتند از:

۱-خلاقیت.

۲-نوآوری

۳-برخورداری از بهترین کارمندان.

در صورت فراهم نبودن آن خلاقیت و نوآوری های در سازمان حاصل نخواهد شد و برخورداری از بهترین کارکنان، بهره چندانی برای سازمان نخواهند داشت. ساختار سازمانی یکی از اجزای مهم تعیین کننده کارایی هر سازمان محسوب می شود.

استفاده از ساختار سازمانی صحیح بهبودهای اساسی را در عملکرد سازمان موجب میشود. این موضوع مزایایی را به دنبال دارد که عبارتند از:

۱-استفاده از نظام اداری مناسب.

۲-دستیابی به ستانده های مورد انتظار.

۳-منابع مطلوب.

تعریف ساختار سازمانی تحت تاثیر موضوعات دیگری نیز قرار دارد. به عنوان مثال طاهری و همکاران (۱۳۹۷) نظریه در این زمینه ارایه می دهند. آنها بیان می دارند که ساختار سازمانی تحت تاثیر برخی مولفه ها است. این مولفه ها در زیر ارایه شد.

۱- چهارچوب روابط کارکنان.

۲-فرایندهای عملیاتی سازمان.

ساختار صرفاً یک ساز و کار هماهنگی نیست. این موضوع همه ی فرآیندهای سازمانی را تحت تأثیر قرار میدهد. ساختار سازمانی به الگوهای روابط درونی سازمان، اختیار و ارتباطات دلالت دارد. این مفهوم روابط گزارش دهی، کانال های ارتباط رسمیو تفویض اختیار تصمیم گیری را روشن می کند.

مبانی نظری ساختار سازمانی

منابع

نجاری، سارا (۱۳۹۷). بررسی همسویی ساختار سازمانی با نوع قدرت حاکم در سازمانهای دولتی (مورد مطالعه در شرکت ارتباطات زیرساخت).

طاهری، عبدالمحمد؛ طهماسبی پور، نجف؛ صادقی کهمینه، معصومه (۱۳۹۷). بررسی رابطه ی ساختار سازمانی با انگیزش شغلی کارکنان شرکت گار بیدبلند.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.