کیفیت خواب و مفاهیم مربوط به آن


در حال بارگذاری
13 آگوست 2017
WORD
KB 36
27صفحه
2538 بازدید
۲۹,۹۰۰ تومان
خرید

کیفیت خواب و مفهوم آن محصولی در ۲۷ صفحه با فونت بی لوتوس اندازه ۱۴ و فاصله ۱ به صورت فایل کاملا قابل ویرایش و در قالب Word تنظیم گشته است. برای این فایل محدودیت دانلود ندارد. برای این فایل از منابع و رفرنس های موجود در مقالات علمی پژوهشی و ISI استفاده شده است.

 

 

چکیده

این مطالعه به بررسی کیفیت خواب و مفاهیم آن می‌پردازد.

هدف این مطالعه عوامل بررسی مفهوم کیفیت خواب و اهمیت خواب و اختلالات خواب، شناخت عوامل تأثیرگذار بر خواب و نتایج نامطلوب اختلالات خواب و درمان‌های خواب می‌باشد. روش استفاده در این پژوهش به‌صورت توصیفی و تحلیلی می‌باشد و برای جمع‌آوری اطلاعات از رویکرد اسنادی استفاده‌شده است. یافته‌های مطالعه نشان می‌دهد که خواب مطلوب بر سلامتی و رفتار افراد و قدرت سازش با دیگران و همچنین در تمرکز حواس و بهبود عملکرد فعالیت‌های روزمره اثرگذار است.

مقدمه

خواب مطلوب یکی از عوامل تضمین‌کننده سلامت جسمانی و روانی است که باعث توانایی سازش با دیگران شده است.

این مفهوم باعث افزایش عملکرد شناختی افراد و تمرکز حواس بر فعالیت‌های روزمره می‌شود؛ اما اختلال خواب باعث احساس خستگی، سردرد، عدم تمرکز، کاهش توانایی حل مسئله، اختلال در عملکرد شناختی و کاهش کیفیت و امید به زندگی می‌شود. اختلال خواب می‌تواند قدرت حل مسئله و حتی قدرت تکلم را در افراد کاهش دهد. همچنین، توانایی یادگیری تکالیف شناختی پیچیده و تکنیک‌های مهارتی پیچیده نیز بر اثر اختلال خواب کاهش می‌یابد(رفرنس در فایلی اصلی)

 

روش پژوهش

روش مورد استفاده در این پژوهش که موضوع آن بررسی مفهوم کیفیت خواب است به‌صورت تحلیلی و توصیفی می‌باشد.

برای جمع‌آوری اطلاعات از رویکرد اسنادی به کار گرفته شده است. مقالاتی که در این پژوهش مورد استناد قرار گرفته­ اند پژوهش­هایی می­ باشند که در چندسال اخیر صورت گرفته است. در این پژوهش از رفرنس‌های درون‌متنی نیز استفاده شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.