مبانی نظری رضایت زناشویی | مطالعات ISI


در حال بارگذاری
۲۹ مهر ۱۴۰۰
23 بازدید
۴,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری رضایت زناشویی

مبانی نظری رضایت زناشویی | تعداد صفحات: ۱ صفحه

کارنی و بردبوری در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود به بررسی رابطه ثبات رابطه زناشویی  و رضایت زناشویی پرداختند. این محققین اثبات کردند که ثبات رابطه زناشویی  بر رضایت زناشویی اثرگذار است. به عبارتی با استفاده از متغیر ثبات رابطه زناشویی  می توان سطح رضایت زناشویی را تحت تاثیر قرار داد. زمانی سطح هر یک از متغیر بیان شده  تغییر کند، می توان انتظار داشت که سطح رضایت زناشویی نیز تغییر کند.

اوترو و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود ارتباط بین متغیر شاخص رفتاری مثبت را با رضایت زناشویی اثبات کردند. این محققین دریافتند که متغیر شاخص رفتاری مثبت می توانند بر سطح عملکرد سازمان اثرگذار باشند. همچنین آنها به این نتیجه رسیدند که وقتی سطح متغیر شاخص رفتاری مثبت دچار تغییر شود، احتمال تغییر در سطح متغیر رضایت زناشویی نیز وجود دارد.

ادامه

فری و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که رضایت زناشویی می تواند تحت تاثیر تنظیم هیجان و تعارض زناشویی قرار گیرد. به عبارتی رضایت زناشویی معمولا با تغییراتی که در متغیرهای تنظیم هیجان و تعارض زناشویی ایجاد می شود، تغییر می کند. پیشنهاد می شود برای تغییر در سطح رضایت زناشویی ابتدا سطوح مرتبط با متغیرهای تنظیم هیجان و تعارض زناشویی را تغییر داد.

ریزر  و همکاران در سال ۲۰۲۰ اثبات کردند که با تغییر در سطح متغیرهای غمگینی و سلامتی روحی می توان سطح متغیر رضایت زناشویی را تحت تاثیر قرار داد. به عبارتی تغییرات متغیر عملکرد تحت تاثیر مولفه هایی قرار دارد. این مولفه ها عبارتند از:

۱-غمگینی.

۲- سلامتی روحی.

ویلیامز و لاونر در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود یک رابطه معنی دار بین رضایت زناشویی و متغیر های سطوح رضایتمندی یافتند. به عبارتی این محققین اثبات کردند زمانی که سطح متغیرهای سطوح رضایتمندی دچار تغییر می شود، آنگاه می توان انتظار داشت که سطح متغیر رضایت زناشویی نیز دچار تغییر شود. همچنین متغیرهای سطوح رضایتمندی می توانند به گونه ای برنامه ریزی شوند که در جهت تقویت رضایت زناشویی اقدام نمایند.

منابع

مبانی نظری

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.