مبانی نظری اختلال استرس پس از سانحه | مطالعات علمی و پژوهشی و ISI


در حال بارگذاری
۲۳ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
5 صفحه
781 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری اختلال استرس پس از سانحه

مبانی نظری اختلال استرس پس از سانحه | تعداد صفحات : ۵ صفحه

 اختلال استرس پس از سانحه سال ۲۰۱۸

 اختلال استرس پس از سانحه یاتام و همکاران (۲۰۱۸)نشان دادند. که فشار روحی روانی ناشی از افسردگی و اختلالات اضطرابی در جوانان در درآمد کم و متوسط با نیازهای بالا، اما خدمات ناکافی قابل توجه است. خدمات ویژه جوانان برای تشخیص زود هنگام و مداخلات با هزینه موثر مورد نیاز است.کشورهای با درامد کم و متوسط نه تنها اکثریت جمعیت جهان ، بلکه بیشترین تعداد جوانان را تشکیل می دهند.

فقر، درگیری های مدنی و عوامل استرس زا در محیط زیست، در این کشورها شایع هستند. و به بیماری های مهم روانپزشکی، از جمله افسردگی، اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه کمک می کنند. با این حال، اطلاعات سلامت روان از کم و متوسط درآمد کمیاب است. به ویژه اطلاعات مربوط به جوانان. ارزیابی چنین اطلاعاتی برای برنامه ریزی خدمات و کاهش بار ناتوانی حیاتی است.

ژیا و همکاران (۲۰۱۸). بیان داشتند  که مسیرهای رتیکولار و میتوکندری اندوپلاسمی آپوپتوز با یک تنش طولانی مدت فعال می شوند. پس از تنش طولانی مدت می توان مسیرهای آپوپتوزی و نوروپروتیک را تشخیص داد. پاسخ های آپوپتوتیک و نوروپروتیک ناشی از تنش طولانی مدت تنها می تواند دلیل استرس پس از سانحه باشد شود.

اختلال استرس پس از سانحه یک اختلال روانی مرتبط با استرس است. که پس از قرار گرفتن در معرض حوادث آسیب زننده رخ می دهد. بعضی تصویر برداری مغزی این بیماران نشان داد که حجم و عملکرد غیر طبیعی در هیپوکامپ و آمیگدال کاهش دادند. با این حال، پاتوژنز ناهنجاری ها در ناحیه مغز خاص، هنوز مشخص نیست.

ادامه مطالعات سال ۲۰۱۸

 لنگفورد و همکاران (۲۰۱۸) در مطالعات عنوان کردند، اختلال استرس پس از سانحه با نتایج مزمن درد مرتبط است. حتی یک علامت اختلال استرس پس از سانحه به همراه نتیجه های مرتبط با درد ناشی از فقر همراه بود. علامت علائم اختلال استرس پس از سانحه از بی حسی یا جدایی بسیار مهم است.  ا

ختلال استرس پس از سانحه بی حسی یا جدا شدن در درد مزمن مهم هستند. اختلال استرس پس از سانحه اغلب با درد مزمن و پیچیده همراه است، با این حال اختلال استرس پس از سانحه اغلب در کنترل درد مزمن نادیده گرفته می شود. با استفاده از ابزار غربالگری اختلال استرس پس از سانحه، ارتباط بین تعداد و نوع علائم اختلال استرس تاییدشد.  مجموعه ای از نتایج توسط یک نمونه متوالی بیمار: شدت درد ، کیفیت زندگی و خطر مصرف مواد گزارش شد.

تحقیقات واکاس و همکاران (۲۰۱۸).  نشان داد شیوع اختلال استرس پس از سانحه در گروه مورد مطالعه آنها ۶۹٪ بود. برخی با افزایش علائم اختلال استرس پس از سانحه مرتبط بودند. این علائم مانند سطح تحصیلات پایین، وضعیت اقلیت قومی، بیکاری، خودکشی پیش از ازدواج و خشونت خانگی بودند. اما حما یت اجتماعی، انعطاف پذیری انسانی و جراحی ترمیمی باعث کاهش علائم اختلال استرس پس از سانحه بود. همچنین شیوع اختلال استرس پس از سانحه قابل توجهی در میان بیماران سوختگی در پاکستان دارد.

بهبود دسترسی به جراحی ترمیمی و حمایت اجتماعی می تواند به کاهش این بار کمک کند. سوختگی یک علت شایع مرگ و میر در جهان است. اختلال استرس پس از سانحه یکی از شایع ترین بیماری های روانی در میان بیماران سوختگی است. در مورد عوامل خطر برای اختلال استرس پس از سانحه سوختگی در غرب به خوبی مستند و شناخته شده است. اما در کشور های آسیای و آفریقایی هنوز به خوبی شناخته شده نیست.

 اختلال استرس پس از سانحه سال ۲۰۱۸

تحقیقات میلز و همکاران (۲۰۱۸).  نشان دادند اختلال استرس پس از سانحه هر زمان به طور پیوسته بالاتر ،نشانگر سطوح افسردگی بالاتر است. بنابراین تلاش برای خودکشی، قرار گرفتن در معرض آسیب و عملکرد شغلی ضعیف انتظار می رود. این یافته ها اهمیت مداخلات مربوط به توانبخشی شغلی، کاهش احتمال تجدید روحیه را افزایش می دهد.

همچنین باعث پرداختن به اختلال استرس پس از سانحه و ارتباطات مرتبط با آن در افراد وابسته به هروئین می شود. قابل ذکراست که شیوع بالای اختلال استرس در این افراد و تأثیر بر نتایج کوتاه مدت به خوبی مشخص است. با این حال، تأثیر در بهبودی طولانی مدت، ناشناخته است.

برون لو و همکاران (۲۰۱۸) عنوان کردند که  استرس ناشی از آسیب های که در طول زندگی وجود دارد. از جمله کسانی که بعد از خدمت ارتش هستند، می تواند افراد را در معرض این استرس  قرار دهد. بنابراین پزشکان درمان پرسنل نظامی باید از تاثیر استرس فراتر از آنچه که در طول جنگ وجود دارد، آگاه باشند.

 در سال ۲۰۱۷

لاگوس گالگو و همکاران (۲۰۱۷). مطالعات در مورد میزان بروز اختلال استرس پس از سانحه نشان دادند. که افزایش این بیماری در بین افراد آواره در مقایسه با افراد دیگر در منطقه مشابه ثابت شده است. این پیامدهای مربوط به غربالگری، تشخیص و مدیریت این اختلال استرس در افراد آواره به ویژه در مناطق پرخطر دارد.

مطالعات بیشتر برای بهبود درک این وضعیت در میان جمعیت های آسیب پذیر نیاز می باشد. همچنین برای ارائه مداخلات پزشکی و روحی و توسعه سیاست ها در کشورهایی مانند کلمبیا و بیجاشدگان داخلی ضروری است. این اختلال استرس به عنوان یکی از شایعترین شرایط روانی در میان پناهندگان و افراد آواره داخلی مشخص است. با وجود این، در آمریکای لاتین، حتی در کلمبیا، بیشترین تعداد بی خانمان های داخلی در این کشور روبرو هستند.

 ادامه مطالعات در سال ۲۰۱۷

تحقیقات وو و همکاران (۲۰۱۷).  بر روی موشهای دارای اختلال استرس پس از سانحه نشان دادند، که ژنستاین باعث افزایش انتقال روتونینرژیک در آمیگدال شد. از جمله تنظیم مقادیر هیدروکسیلاز تریپتوفان، سروتونین و فسفریک اثرات ضد اضطراب بر روی یک مدل از این اختلال دارند. به گونه ای که  احتمالا از طریق افزایش سیستم های سروتونرژیک و مسیر سیگنالینگ در آمیگدال اثر می گذارد. بنابراین اختلال استرس پس از سانحه یک اختلال روانپزشکی مزمن است. که با ترس شدید و افزایش تجمع و اجتناب از وقایع آسیب دیده مشخص می شود. درمان های جاری موجود برای اختلال استرس پس از سانحه دارای ارزش درمان اندکی دارند.

 تحقیقات لاساویو و همکاران (۲۰۱۷).  نشان دادند نظریه های اختلال استرس پس از سانحه بیشتر بر خود بیماری تاکید دارند. تشخیص منفی پس از آسیب شناسی پیش بینی و مداخله بسیاری از علائم اختلال استرس پس از سانحه را پیش بینی می کند. یافته های اخیر همچنان نقش پروتکل های شناختی (مثلا نشستن) در اختلال استرس پس از سانحه را برجسته می کند. درمان شناختی-رفتاری کاهش علائم پس از ضربه و علائم اختلال استرس پس از سانحه را کاهش می دهد. تغییر شناختی میان تغییر علائم، حمایت از نظریه شناختی- رفتاری است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.