مبانی نظری حاکمیت شرکتی | مطالعات ISI


در حال بارگذاری
۲۰ مهر ۱۴۰۰
279 بازدید
۳,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری حاکمیت شرکتی

مبانی نظری حاکمیت شرکتی |تعداد صفحات: ۱ صفحه

گرگد(۲۰۲۱) در نظریه خود اثبات کردند که حاکمیت شرکتی به ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی ارتباط دارد. این متغیر معمولا سبب تقویت ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی می شود. همچنین حاکمیت شرکتی ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی را تقویت می کند. معمولا کشورها با با این گزاره توانایی بهبود ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی را به دست می آوزند.

این متغیر به معنی تغییر در سطح ساختار دولتی و شرکت ها گزینه های محیطی می باشد. همچنین این متغیر قابلیت های ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی را ارتقا می دهد. حاکمیت شرکتی برای شرکت ها در ابعاد مختلف ابزاری برای تقویت ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی می باشد. همچنین با این متغیر می توان ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی را بهینه کرد. ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی در این حالت گزینه مهمی به شمار می روند. هدف نهایی حاکمیت شرکتی افزایش ساختار دولتی شرکت ها و گزینه های محیطی می باشد.

ادامه

داویس و مارکوس (۲۰۲۱) اثبات کردند که حاکمیت شرکتی به جهانی سازی و مولفه های بازار سهام کمک می کند. این متغیر می تواند گزینه مهمی برای بهبود جهانی سازی و مولفه های بازار سهام باشد. جهانی سازی و مولفه های بازار سهام در این حالت گزینه مهم حاکمیت شرکتی می باشد. گزینه جهانی سازی و مولفه های بازار سهام می تواند در نهایت سبب کیفیت حاکمیت شرکتی گردد.

شرکتی که بتواند به جهانی سازی و مولفه های بازار سهام دست یابد معمولا می تواند گزینه قوی برای این متغیر باشد. همچنین این شرکت ها می توانند در سطح جهانی سازی و مولفه های بازار سهام بهبود یابند. همچنین این متغیر به تقویت سیستم جهانی سازی و مولفه های بازار سهام در سازمان کمک می کند. این سیستم های جهانی سازی و مولفه های بازار سهام در یک رابطه علی به توسعه منجر می شوند. همچنین آن ها جهانی سازی و مولفه های بازار سهام را به همراه خواهند داشت.

ادامه

کیر و اوسلوس (۲۰۲۱) به بررسی توسعه حاکمیت شرکتی در کارایی مالی و کارایی سازمانی پرداخت. این مطالعه اثبات کردند که حاکمیت شرکتی معمولا سبب توسعه کارایی مالی و کارایی سازمانی می شود. همچنین حاکمیت شرکتی گزینه مناسبی برای شرکت ها در جهت بهبود کارایی مالی و کارایی سازمانی می باشد. شرکت هایی که محصول حاکمیتی دارند، معمولا سطح بالاتری از کارایی مالی و کارایی سازمانی را ارایه می دهند.

این مطالعه نشان داد که جنبه های کارایی مالی و کارایی سازمانی می تواند بر گزینه های حاکمیت شرکتی اثرگذار باشد. این گزینه های حاکمیت شرکتی معمولا از جنبه های کارایی مالی و کارایی سازمانی تبعیت می کنند. یکی از گزاره های مهم در شرکت ها، کارایی مالی و کارایی سازمانی می باشد. هر چه ارزش کل حاکمیت شرکتی بالاتر باشد، نشان می دهد که شرکت ها موفق تر عمل کرده اند.

منابع

مبانی نظری

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.