مبانی نظری کیفیت زندگی | مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۹ مهر ۱۴۰۰
ورد قابل تغییر
4 صفحه
201 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری کیفیت زندگی

مبانی نظری کیفیت زندگی | تاریخ انتشار …..| ساعت انتشار …. | تعداد صفحات..

مبانی نظری کیفیت زندگی از نظر کارنی و همکاران (۲۰۱۹)

مبانی نظری کیفیت زندگی کارنی و همکاران (۲۰۱۹). بیان داشتند که  پیچیدگی های چند گانه مسائلی که با تمرکز بر درمان غیرمستقیم افراد مبتلا به عفونت مزمن و پایدار مواجه هستند، دلهره آور است. در حال حاضر یک توافق کلی وجود دارد که افراد مبتلا به AN و به ویژه افرادی که دارای زیرمجموعه شدیدتر و پایدار هستند. احتمالا دارای سطح بالایی از معلولیت، بیکاری، دسترسی به رفاه و باروری قابل توجهی برای خانواده، مراقبان و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی است. که این نظریه در کشور استرالیا مورد اثبات قرار گرفت.

یوسال و سیرگی (۲۰۱۹). بیان داشتند  که بین معیارهای عملکرد متعارف و شاخص های کیفیت زندگی رابطه متقابل وجود دارد. شاخص های کیفیت زندگی نه تنها برای سنجش سطح رقابت مقصد بلکه برای اطمینان از پایداری بهره وری و استفاده موثر از منابع کمک می کند . که این نظریه در کشور آمریکا مورد اثبات قرار گرفت.

برون و همکاران (۲۰۱۹) در مطالعات عنوان کردند که  کیفیت زندگی مرتبط با دیابت در همبستگی های همجنس گرایان بالغ و سیاه پوست بزرگسال مبتلا به دیابت بود. این مطالعه نشان می دهد که خدمات بهداشتی برای دیابت می تواند در تحلیل های اقتصادی بدون تعدیل برای قومیت سفید و سیاه استفاده شود. که این نظریه در کشور کانادا مورد اثبات قرار گرفت.

مبانی نظری کیفیت زندگی از دیدگاه های مختلف سال ۲۰۱۹

 کوهلمن و همکاران (۲۰۱۹).  عنوان کردند که  در یک مدل رگرسیون خطی چند متغیری که برای سن و جنس تعدیل شده است. نمرات بالاتر برای جامعه اختلال حرکتی انجمن مقیاس ارزیابی بیماری پارکینسون بخش دوم و همچنین نشانه های شدید تر افسردگی، اضطراب، بی حسی و خواب اضافی در روز با کیفیت بدتر مرتبط با سلامت همراه بود. از زندگی این مدل ۷۸ درصد واریانس کیفیت زندگی مرتبط با سلامت را توضیح داد. و علائم غیرمستقیم ۴۹ درصد واریانس را تشریح کرد. اضطراب، افسردگی، خواب آلودگی بیش از حد در روز، بی حسی بودن و اختلال در فعالیت های زندگی روزانه مرتبط با علائم حرکتی به طور مستقل با کیفیت زندگی مرتبط با سلامت مرتبط است. که این نظریه در کشور کانادا مورد اثبات قرار گرفت.

اسمیت و همکاران (۲۰۱۹) . در مطالعات عنوان کردند که  علائم اضطراب مربوط به کیفیت زندگی در بزرگسالان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم مستقل از علائم اختلال طیف هسته اوتیسم است. تحقیقات آینده باید علائم اضطراب در بزرگسالان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را مشخص کند. و همچنین تاثیرات علائم اضطراب بر کیفیت زندگی و نتایج کلی را از طریق استفاده از مطالعات طولی طولانی مدت ارزیابی کند. که این نظریه در کشور ایالات متحده امریکا مورد اثبات قرار گرفت.

وورم و همکاران (۲۰۱۹).  نشان داد در مجموع ۷۰ بیمار متوالی در طول دوره مطالعه در بیمارستان بستری شدند. و ۶۲ نفر در این پروژه قرار داشتند. کرئیوپلاستی پس از پیگیری ۲۴ ماهه، بهبود کیفیت زندگی بیماران را در ۸ حیطه بهبود بخشید. کرئیوپلاستی تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی در قربانیان ترومای مغزی دارد که از ترومای اولیه جان سالم به دربرده و نقایص استخوانی جمجمه زیادی را پشت سر گذاشته است. که این نظریه در کشور برزیل مورد اثبات قرار گرفت.

مبانی نظری کیفیت زندگی از دیدگاه های مختلف سال ۲۰۱۹

فورتین و همکاران (۲۰۱۹).  در  مطالعات گذشته روش های متنوعی با نتایج به طور گسترده ای ناهمگن استفاده کرده اند. اما رضایت بیماران پس از هیسترکتومی لاپاروسکوپی بسیار زیاد است. و مطالعات بسیاری در زمینه روش های لاپاروسکوپی در سایر راه های هیسترکتومی انجام شده است. فرصت های زیادی برای بررسی بیشتر در مورد تاثیر هیسترکتومی لاپاروسکوپی بر کیفیت زندگی وجود دارد. که این معیار ممکن است یکی از مهم ترین موارد در جراحی علائم خوش خیم باشد که این نظریه در کشور آمریکا مورد اثبات قرار گرفت.

ماکووسکی و همکاران (۲۰۱۹).  نشان دادند که بین بیماری های چندگانه با کیفیت زندگی مرتبط با سلامت از طریق بررسی ادبیات سیستماتیک و کشف قدرت این ارتباط با انجام اولین متاآنالیز در مورد موضوع مورد در کشور بلژیک مورد تایید قرار گرفت.

 کیفیت زندگی از دیدگاه های مختلف سال ۲۰۱۸

هررا اسکوبار و همکاران (۲۰۱۸).اثبات کردند که مدل های رگرسیون خطی چند متغیره و غیره برای ارزیابی اینکه آیا بینش مربوط به کیفیت زندگی و یا افسردگی بود یا نه، در نظر گرفته شد. سطوح بالای بینش (معکوس) تنها مربوط به سلامت کیفیت زندگی بود. اما ارتباطی با افسردگی نشان داده نشد. افسردگی ارتباطی با سلامت کیفیت زندگی نشان داد. به نظر می رسد ارتباط بین نگاه بالینی و کیفیت زندگی با افسردگی همراه نیست. که این نظریه در کشور اسپانیا مورد اثبات قرار گرفت.

فیلیز و همکاران (۲۰۱۸). در مطالعات عنوان کردند که  کیفیت زندگی ، که در بیماران مبتلا به التهاب مزمن خودبه خودی دچار اختلال است. تحت تأثیر اختلالات روحی همراه است. سردرد می تواند یکی دیگر از اختلالات روحی روانی باشد که بر کیفیت زندگی کودکان مبتلا به التهاب مزمن خودبه خودی تأثیر می گذارد. سردرد ممکن است عامل مهمی باشد که کیفیت زندگی در کودکان مبتلا به شربت مزمن را تحت تاثیر قرار می دهد. که این نظریه در کشور ترکیه مورد اثبات قرار گرفت.

کیفیت زندگی از دیدگاه های مختلف سال ۲۰۱۷

پانزینی و همکاران در سال ۲۰۱۷در نظریه خود به بررسی رابطه معنویت  و کیفیت زندگی پرداختند. این محققین اثبات کردند که معنویت بر کیفیت زندگی اثرگذار است. به عبارتی با استفاده از متغیر معنویت می توان سطح کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داد. زمانی سطح هر یک از متغیر بیان شده  تغییر کند، می توان انتظار داشت که سطح کیفیت زندگی نیز تغییر کند.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.