مبانی نظری کیفیت خدمات |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
1
تعداد بازدید
840 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری کیفیت خدمات

مبانی نظری کیفیت خدمات– تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۷/۰۳— ساعت انتشار —- تعداد صفحات : ۱ صفحه

مبانی نظری کیفیت خدمات در مطالعه آبید و همکاران در سال ۲۰۲۰

آبید و همکاران در سال ۲۰۲۰ به بررسی کیفیت خدمات پرداخت. این محقق در نظریه خود اثبات کرد که کیفیت خدمات روند رو به رشدی در شرکت ها دارد و تحت تاثیر مولفه های زیر قرار دارد. این مولفه ها عبارتند از:

۱-کاربران یا مشترکان.

۲-توصیه های مشتریان.

۳-قیمت و بودجه.

این مطالعات اثبات کردند که خدمات وب در عمل می تواند سطوح مرتبط با عملکرد خدمات را تحت تاثیر قرار دهد. کیفیت خدمات معمولا براساس میزان رضایتمندی مشتریان تعیین می شود. ویژگی های خدماتی که به مشترکان داده می شود سبب می گردد که اعتماد به نفس بالایی برای کارکنان ایجاد شود. در شرکت هایی که کیفیت خدمات بالاتری ارایه می دهند، معمولا سطح ارایه خدمات به مشترکان بهتر می باشد. در این شرکت ها الگوهای ارایه خدمات از نظم بهتری برخوردار بود.

مبانی نظری کیفیت خدمات در مطالعه  موچولی و همکاران در سال ۲۰۲۰

موچولی و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود برای کیفیت خدمات اثبات کردند که کارایی ، بهره وری و کیفیت خدمات معمولا سطح بالایی در شرکت ها دارد. این محققین اثبات کردند ماهیت خدمات و کالای تولیدی یک شرکت بر میزان کیفیت خدمات آن اثرگذار است. برای شرکت های با ترکیب خدماتی معمولا کیفیت خدمات عنصر مهم تری به شمار می رود. در این حالت تغییر بهره وری و محرک های مرتبط با بهره وری به میزان کیفیت خدمات ارایه شده بستگی دارد. همچنین نتایج مطالعه این محققین اثبات کرد که با کیفیت خدمات ارایه شده بالاتر می توان پیشرفت بهتری در شرکت ها داشت.

کیفیت خدمات در مطالعه  موچولی و همکاران در سال ۲۰۲۰

آگاروال و گود  در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص کیفیت خدمات اثبات کردند که رشد شرکت بر این متغیر اثرگذار است. این محققین اثبات کردند که کیفیت خدمات یکی از بهترین مدل ها برای اندازه گیری انتظارات و درک مشتری است.  در این حالت کیفیت خدمات یک شرکت منجر به رضایت مشتری از یک محصول یا خدمات می شود. رضایت مسافران برای مدیریت عنصری مهم است. براین اساس کیفیت خدمات سبب ایجاد چند عنصر مفید برای شرکت ها می شود. این عناصر عبارتند از:

۱-وفادرای مشتریان.

۲-رضایتمندی مشتریان.

۳-ارزش ادراک شده برای مشتریان.

۴-استراتژی های بازاریابی

مندهانی و همکاران  در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود کیفیت خدمات را اثبات کرد. این مطالعه اثبات کرد که کیفیت خدمات در نهایت سبب بهبود شرایط کارکردی شرکت ها می شود. شرکت ها معمولا کیفیت خدمات را عنصری برای حفظ مزیت رقابتی می دانند. مزیت رقابتی معمولا عنصری است که براساس آن سهم سودآوری شرکت تعیین می شود. شرکت هایی که کیفیت خدمات بالاتری دارند معمولا رضایت مشتریان بالاتری را تجربه می کنند. همچنین کیفیت خدمات بالا ترغیب سرمایه گذاران برای شرکت را افزایش می دهد. به عبارتی سرمایه گذاران بیشتری تمایل به سرمایه گذاری در شرکتی دارند که کیفیت خدمات بالا ارایه می دهد.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.