مبانی نظری بازاریابی اینترنتی |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۵ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
2 صفحه
۲,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری بازاریابی اینترنتی

مبانی نظری بازاریابی اینترنتی | تعداد صفحات : ۲ صفحه

دمکو (۲۰۲۱) بر این باور بود که بازاریابی اینترنتی براساس فعالیت های صورت گرفته در ارتباطات اینترنتی تقویت می شود. این مفهوم می تواند تحت تاثیر ارتباطاتیمبانی نظری بازاریابی اینترنتی که در اینترنت شکل می گیرد، بهبود یابد. فوزی و همکاران (۲۰۲۱) اثبات کردند که این مفهوم با استراتژی های تعیین شده در سطح بازار در ارتباط است. پورویانتو و پورویانتو (۲۰۲۱) اثبات کردند که برند محصولات بر توانایی بازاریابی اینترنتی اثرگذار است. زمانی محصولات برند به کار می رود بازاریابی اینترنتی بهتر می شود. اولسون و همکاران (۲۰۲۱) اثبات کردند که این نو بازاریابی به استراتژی های کسب و کار و مدیریت سازمان بستگی دارد. زاهای (۲۰۲۱) اثبات کرد که بازاریابی اینترنتی از طریق بازاریابی رسانه ای و شبکه های اجتماعی گزینه ای مناسب است. هارو وهمکاران (۲۰۲۱) بر این باور رود که فناوری های به کار رفته در اینترنت امکان استفاده از این نوع بازاریابی را برای فعالیت های صنعت توریسم ایجاد می کند.

 

نکته: این متغیر به تبلیغات آنلاین بستگی دارد.

دنیک و همکاران در سال ۲۰۱۸ در نظریه خود در خصوص بازاریابی اینترنتی به تبلیغات آنلاین استناد کردند. آنها بیان داشتند برای بازاریابی اینترنتی موضوع تبلیغات آنلاین موضوع مهمی است. بازاریابان در فرایند بازاریابی اینترنتی نیاز است تبلیغات آنلاین را مدنظر قرار دهند.

سمرادوا و واروروا در سال ۲۰۱۶ در نظریه بازاریابی اینترنتی خود به استراتژی های ارتباط با مشتری پرداخت.  این محققین استناد کردند که استراتژی های ارایه شده برای بازاریابی اینترنتی نشان دهنده زمینه فروش اولیه است. فروش در این خصوص به سمت ارایه ارتباطات بازاریابی اینترنتی باز می گردد. سیستم کلی مفهومی ارایه شده در خصوص بازاریابی اینترنتی نشان دهنده چند عنصر برای بازاریابی است. این عناصر عبارتند از:

۱-پردازش سفارش.

۲-مخاطبان هدف.

۳- جمع آوری بازخورد.

۴- ابزارهای آنلاین.

۵- ارتباطات آنلاین.

به دلیل ارتباط مستقیم بازاریابی اینترنتی با پردازش سفارش شناخت مخاطبان هدف ضروری است. در اینجالت برای یک بازاریابی خوب نیاز به تعیین مخاطبان هدف و جمع آوری بازخورد از آنها است. در این زمینه ابزارهای آنلاین براساس ارتباطات آنلاین می تواند نوع فروش را بهبود دهد.

سوئل و همکاران در سال ۲۰۱۹ در نظریه خود در خصوص بازاریابی اینترنت به جریان خرده فروشی استنادکرد. وی استدلال کرد برای یک بازاریابی اینترنتی خوب باید اقدام بر روی چند عنصر قرار گیرد. این عناصر عبارتند از:

۱-تمرکز بر روی طعم محصول.

۲-تمرکز روی محتوای معرفی محصول.

۳-تاکید بر روی خرده فروشی.

براساس ابعاد بالا یک بازاریابی اینترنتی خوب زمانی مناسب خواهد بود که بتواند طعم خوب یک محصول را بهبو داد و یا تمرکز بر روی محتوای معرفی محصول چگونه خواهد بود. آیا شرکت بر تاکید بر روی خرده فروشی تمرکز کرده است یا خیر؟. این موضوع نیز دارای اهمیت است.

مبانی نظری بازاریابی اینترنتی در مطالعه متیوس و همکاران ۲۰۱۶

متیوس و همکاران در سال ۲۰۱۶ در نظریه خود در خصوص بازاریابی اینترنتی  به درک مشتریان از محصول اشاره کرد. این مطالعه اشاره کرد که یک مدل مفهومی از قابلیت های بازاریابی اینترنتی، قدرت شرکت را بهبود می دهد. شرکت هایی که از قابلیت های بازاریابی اینترنتی  بهره می برند قدرتمندتر هستند. معمولا قابلیت های بازاریابی اینترنتی تحت تاثیر چندین مولفه است. این مولفه ها عبارتند از:

۱- افزایش ظرفیت برای توسعه قابلیتهای شبکه بین المللی.

۲- رشد بازار بین المللی.

۳- اطمینان اطلاعات.

۴- جهت گیری استراتژیک بین المللی.

براساس ارکان بالا می توان گفت که بازاریابی اینترنتی با سطح قابلیت های شبکه ای بین المللی ارتباط دارد. شرکت ها در بازاریابی اینترنتی باید به رشد بازار بین المللی خود نیز توجه نمایند. همچنین آنها باید از اطمینان اطلاعات برای بازاریابی خود مطمئن باشند.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.