مبانی نظری برون سپاری | مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۶ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
1 صفحه
604 بازدید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری برون سپاری

مبانی نظری برون سپاری | تاریخ انتشار  | ساعت انتشار  | تعداد صفحات: ۱ صفحه

مبانی نظری برون سپاری در مطالعه دکیر و همکاران ۲۰۲۰

دکیر  و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص برون سپاری کارها به کارایی اشاره کرد. این محققین اثبات کردند که برون سپاری می تواند از بحران منابع مالی شرکت جلوگیری به عمل آورد. برون سپاری زمانی در سازمان اجرا می شود که یکی از این عناصر مورد اجرا قرار گیرد. این عناصر عبارتند از:

۱-کمبود منابع در سازمان ایجاد شود.

۲- مشکلات ناشی از خلا دانش در سازمان وجود داشته باشد.

۳-محدودیت در ارایه خدمات دیده شود.

این محققین براساس آزمون تجربی خود اثبات کردند که با برون سپاری معمولا محدودیت منابع سازمان کمتر می شود. به عبارتی با برون سپاری معمولا محدودیت های مالی کمتر شده و صلاحیت شرکت بیشتر می شود. برون سپاری معمولا با شایستگی های سازمانی همراه است و می تواند براساس نوع رفتار خود بر عملکرد سازمان اثرگذار باشد. معمولا برون سپاری فرآیند داخلی سازمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

برون سپاری در مطالعه ماتینگلی و همکاران ۲۰۲۰

ماتینگلی در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که برون سپاری می تواند به صورت تسهیلات ازسوی شرکت ارایه شود. معمولا شرکت ها با برون سپاری چشم انداز نظارتی خود را بهبود می دهند. آنها در مقیاس بزرگتر و با گام های بهتر عمل می کنند و می توانند برون سپاری را ارتقا دهند. برون سپاری در سازمان ها به معنی پذیرش نوع عملکرد سازمان می باشد. هر سازمانی با ارایه یک برون سپاری خوب می تواند ماهیت عملکردی خود را ارتقا داده و در جهت بهبود شرایط سازمانی عمل کند. معمولا برون سپاری به ترکیب منابع منجر می شود.

قانون کیفیت و امنیت دارو که در سال ۲۰۱۳ تصویب شد ، دسته داوطلبانه جدیدی از مواد مرکب ایجاد کرد که از آن به عنوان تسهیلات برون سپاری یاد می شود. چشم انداز نظارتی اجازه می دهد تا این امکانات در مقیاس بزرگتر در مقایسه با داروخانه های معمولی ترکیب ، که آنها را به عنوان نقش بالقوه ای برای غلبه بر کمبود دارو ترکیب می کند ، ترکیب شوند. این محققین نظریه خود را در خصوص محصولات دارویی مورد بررسی قرار دادند. فرضیه مطرح شده آنها این بود که شرکت هایی که به تولید دارو می پردازند می توانند براساس گزارش سازمان عذا و دارو برخی بخش های تولید را برون سپاری کنند. برون سپاری در این حالت چشم انداز نظارتی و امکانات شرکتی را بهبود می دهد.

مبانی نظری برون سپاری در مطالعه اسکیپورس و همکاران ۲۰۲۰

اسکیپورس و همکاران  در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص برون سپاری به موضوع هم افزای در فرصت ها اشاره کردند. آنها استدلال کردند که برون سپاری زنجیره تامین را بهبود می دهد و از طولانی بودن آن خواهد کاست. این محققین نظریه خود را در خصوص شرکت های خدمات بهداشت ملی و منطقه ای بررسی کردند. از نظر این محققین برون سپاری شامل برخی ارکان بود. این ارکان عبارت بودند از:

۱-برون سپاری تدارکات بر ساختار.

۲-عملکرد زنجیره تامین بهداشت.

۳-پیامدهای تدارکات ساختاری.

۴-برون سپاری خدمات بهداشتی.

این مطالعه اثبات کرد که ویژگی ها و مشترکات ارایه شده در ارکان مرتبط با برون سپاری معمولا می تواند برای مدیران و سیاست گذاران یک عملکرد مناسب ارایه دهد. برون سپاری در این حالت بر پیامدهای تدارکاتی اثرگذار می باشد. به عبارتی با ایجاد تدارکات کفی برای شرکت ها معمولا برون سپاری به ایجاد یک ساختار منجر می شود.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.