مبانی نظری صادرات |مطالعات ISI


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۳ مهر ۱۴۰۰
نوع فایل
ورد قابل ویرایش
حجم فایل
تعداد صفحات
1 صفحه
تعداد بازدید
314 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری صادرات

مبانی نظری صادرات | تعداد صفحات: ۱ صفحه

بادلاج و کات (۲۰۲۲) در نظریه خود اثبات کردند که صادرات به قابلیت های بازاریابی ارتباط دارد. صادرات معمولا سبب تقویت عملکرد می شود. همچنین صادرات سرمایه گذاری در بخش های مختلف سازمان را تقویت می کند. معمولا کشورها با صادرات توانایی انتقال فناوری را به دست می آوزند. صادرات به معنی تغییر در سطح قیمت گذاری های داخلی می باشد. همچنین این متغیر قابلیت های توسعه محصول را ارتقا می دهد. صادرات برای شرکت ها در ابعاد مختلف ابزاری برای تقویت دارایی های شرکتی و عملکرد سازمانی می باشد. همچنین با صادرات می توان بازارهای صادراتی محصولات را بهینه کرد. قابلیت های بازاریابی در این حالت گزینه مهمی به شمار می روند. هدف نهایی صادرات افزایش عملکرد سرمایه گذاری می باشد.

ادامه

دانگ و همکاران (۲۰۲۱) اثبات کردند که صادرات به حقوق مالکیت کمک می کند. صادرات می تواند گزینه مهمی برای بهبود مالکیت باشد. مالکیت در این حالت گزینه مهم صادراتی می باشد. گزینه مالکیت می تواند در نهایت سبب کیفیت محصول صادراتی گردد. شرکتی که بتواند به بازارهای رقابتی دست یابد معمولا می تواند گزینه قوی برای صادرات باشد. همچنین این شرکت ها می توانند در سطح داخلی و خارجی بهبود یابند. همچنین صادرات به تقویت سیستم تحقیق و توسعه در سازمان کمک می کند. این سیستم های تحقیق و توسعه در یک رابطه علی به توسعه محصول منجر می شوند. همچنین آن ها کاهش محدودیت های مالی را به همراه خواهند داشت.

ادامه

ایدروتریستانتو و همکاران (۲۰۲۲) به بررسی توسعه صادرات در درآمد ملی پرداخت. این مطالعه اثبات کردند که توسعه صادرات معمولا سبب توسعه درآمد ملی می شود. همچنین صادرات گزینه مناسبی برای شرکت ها در جهت بهبود کیفیت محصول می باشد. شرکت هایی که محصول صادراتی دارند، معمولا سطح بالاتری از کیفیت را ارایه می دهند. این مطالعه نشان داد که جنبه های اقتصادی و بهداشتی می تواند بر گزینه های صادراتی اثرگذار باشد. این گزینه های صادراتی معمولا از جنبه های اقتصادی و بهداشتی تبعیت می کنند. یکی از گزاره های مهم در شرکت های صادراتی ، ارزش کل صادرات می باشد. هر چه ارزش کل صادرات بالاتر باشد، نشان می دهد که شرکت های صادراتی موفق تر عمل کرده اند.

منابع

مبانی نظری

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.