مبانی نظری منابع مالی | مطالعات ISI


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ آبان ۱۴۰۰
نوع فایل
ورد قابل ویرایش
حجم فایل
تعداد صفحات
1 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
294 بازدید
۴,۰۰۰ تومان

مبانی نظری منابع مالی

مبانی نظری منابع مالی | تعداد صفحات: ۱ صفحه

کویپرس و ماریکس در سال ۲۰۲۱ در نظریه خود به بررسی رابطه دارایی ها و بدهی ها  و منابع مالی پرداختند. این محققین اثبات کردند که دارایی ها و بدهی ها  بر منابع مالی اثرگذار است. به عبارتی با استفاده از متغیرهای دارایی ها و بدهی ها  می توان سطح منابع مالی را تحت تاثیر قرار داد. زمانی سطح هر یک از متغیرهای بیان شده  تغییر کند، می توان انتظار داشت که سطح منابع مالی نیز تغییر کند.

ریکو در سال ۲۰۲۱ در نظریه خود ارتباط بین متغیرهای توسعه امکانات و خدمات را با منابع مالی اثبات کردند. این محققین دریافتند که متغیرهای توسعه امکانات و خدمات می توانند بر سطح عملکرد سازمان اثرگذار باشند. همچنین آنها به این نتیجه رسیدند که وقتی سطح متغیرهای توسعه امکانات و خدمات دچار تغییر شود، احتمال تغییر در سطح متغیر منابع مالی نیز وجود دارد.

ادامه

علی در سال ۲۰۲۱ در نظریه خود اثبات کردند که منابع مالی می تواند تحت تاثیر عناصر مالی قرار گیرد. به عبارتی منابع مالی معمولا با تغییراتی که در متغیر عناصر مالی ایجاد می شود، تغییر می کند. پیشنهاد می شود برای تغییر در سطح منابع مالی ابتدا سطوح مرتبط با متغیر عناصر مالی را تغییر داد.

ایژسان و همکاران در سال ۲۰۲۱ اثبات کردند که با تغییر در سطح متغیرهای عملکرد مالی می توان سطح متغیر منابع مالی را تحت تاثیر قرار داد. به عبارتی تغییرات متغیر عملکرد تحت تاثیر مولفه هایی قرار دارد.

محمود و همکاران در سال ۲۰۲۱ استدلال کردند که زمانی می توان منابع مالی را بهبود داد که به متغیرهای توسعه مالی و سرمایه انسانی توجه شود. زمانی یک سازمان به متغیرهای توسعه مالی و سرمایه انسانی توجه می کند، معمولا سطح منابع مالی دچار تغییر می شود. اگر تغییرات ایجاد شده در متغیرهای توسعه مالی و سرمایه انسانی مثبت باشد معمولا سطح منابع مالی بهبود می یابد.

منابع

مبانی نظری

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.