مبانی نظری هوش معنوی |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
۳۰ شهریور ۱۳۹۹
۳,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری هوش معنوی

مبانی نظری هوش معنوی — تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ — ساعت انتشار ۱۶:۵۹—- تعداد صفحات : ۱ صفحه

مبانی نظری هوش معنوی

پینتو پینتو در سال ۲۰۲۰ در مطالعه خود نظریه هوش معنوی را بررسی کردند. این مطالعه موانع عملکردی استفاده از هوش معنوی را مورد گزارش قرار داد. و برای خودآگاهی معنوی و همچنین خودآگاهی کامل در خصوص مراقبت های بهداشتی سخن گفت. این محققین بررسی کردند که برای تقویت هوش معنوی چه عناصری مورد نیاز است. مزایای فراگیری هوش معنوی چگونه خواهد بود. آنها استدلال کردند که هوش معنوی توسط چند عنصر تقویت می شوند. این عناصر عبارت بودند از:

۱-کیفیت مراقبه.

۲-کیفیت ارتباط.

۳-رشد فرد یادگیرنده در مقابله با سختی ها.

به عبارتی هوش معنوی در این حالت تحت تاثیر مولفه هایی قرار می گیرد که کیفیت مراقبه افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اهمیت اصلی توجه به هوش معنوی به زنده نگه داشتن معنویت در فرد باز می گردد. هوش معنوی توجه زیادی به نیازهای معنوی خانواده های فرد درگیر دارد. هوش معنوی یکی از کارکردهای اصلی در درمان بیماری ها است. افراد بیمار در مراقبه های ناشی از معنویت معمولا عملکردهای بهتری نسبت به داروهای مصرفی نشان می دادند. آنها باید بتوانند مراقبت تسکینی را در بهبود هوش معنوی خود بیاموزند.

مبانی نظری هوش معنوی براساس نظریه اوپادهای و اوپادهای ۲۰۱۹

اوپادهای و اوپادهای در سال ۲۰۱۸ هوش معنوی را در مطالعه خود مورد بررسی قرار دادند. این محققین هوش معنوی را در سازمان ها مورد اندازه گیری قرار دادند. برای اندازه گیری کمی از روش فازی استفاده کردند. معیار هوش معنوی برای این محققین در سازمان براساس اندازه گیری متغیرهای تحقیق بود. هوش معنوی در مطالعه آنها یک فرایند پویا و ذاتی از معنویت تعریف شد که در نهایت سبب ایجاد تجربه خوب از خانواده و روابط مختلف می شود. در این حالت معنویت شامل چند دسته از عناصر اصلی است. این عناصر عبارتند از:

۱-ارزش ها.

۲-سنت ها.

۳-اعتقادات فردی.

این محققین بیان داشتند که  هوش معنوی از زمانی که برای اولین بار مطرح شد، سبب تغییر در سطح شرایط اقتصادی، اجتماعی و حتی بهداشتی شد. هوش معنوی با رفتار مراقبتی ارتباط دارد. استدلال بر این است زمانی که هوش معنوی در افراد تقویت می شود، رفتارهای خود مراقبتی بهبود می یابد.

منابع

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.