مبانی نظری مدیریت استعداد |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۸ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
1 صفحه
611 بازدید
۳,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری مدیریت استعداد

مبانی نظری مدیریت استعداد | تاریخ انتشار | ساعت انتشار | تعداد صفحات: ۱ صفحه

مبانی نظری مدیریت استعداد در مطالعه فروزه و همکاران ۲۰۲۰

فروزه و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود استدلال کردند که مدیریت استعداد در شرکت های چند ملیتی یکی از چالش های بزرگ است. آنها اثبات کردند که مدیریت استعداد در سازمان ها با مولفه های دیگر ارتباط دارد. این مولفه ها عبارتند از:

۱-قومیت گرایی.

۲-فرهنگ سازمانی.

۳-عملکرد.

۴-پاداش و جبران خسارت.

این محققین در نظریه خود استدلال کردند که فرهنگ سازمانی در کنار قومیت گرایی و عملکرد در نهایت سبب بهبود مدیریت استعداد می شود. سازمان هایی که مدیریت استعداد بهتری دارند معمولا برنامه های قابل سنجشی برای عملکرد، فرهنگ سازمانی و قومیت گرایی ارایه می دهند. این محققین اثبات کردند که در ارزیابی عملکرد مرتبط با مدیریت استعداد، پاداش و جبران خسارت عنصر مهمی است. با غنی سازی در عملکرد و همچنین نظام پاداش و جبران خسارت می توان مدیریت استعداد را بهبود داد.

مبانی نظری مدیریت استعداد در مطالعه سالینگ و دو ۲۰۲۰

سالینگ و دو در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که تبلیغات معمولا بر مدیریت استعداد اثرگذار هستند. مدیریت استعداد در شرکت ها تحت تاثیر مدیریت منابع انسانی قرار دارد که مهارتها و میزان سازمان پذیری بر آن اثرگذار است. در تبلیغات معمولا مدیریت منابع انسانی به گونه ای نگارش می شود که بتواند عناصر مرتبط با مدیریت استعداد را به خود جذب نماید. همچنین مدیریت استعداد در سازمان به نیازهای شغلی نیز بستگی دارد. سازمان ها با نیازهای شغلی بیشتر معمولا احتمال جذب افراد با استعداد را دارا هستند. همچنین این محققین به تصمیم گیری بهینه اشاره کردند. آنها بیان داشتند که تصمیم گیری بهینه در سازمان رخ می دهد. اگر برخی مولفه های زیر بر آن حاکم باشد:

۱-امید سازمانی.

۲-بهینه سازی تصمیمات.

۳-رسانه های اجتماعی.

لئو و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که مدیریت استعداد با مدیریت منابع انسانی و ارتباطات فرهنگی بین سازمانی ارتباط دارد. این مطالعه اثبات کرد که تقاطع منابع انسانی و فرهنگ درون سازمانی منجر به ایجاد مدیریت استعداد خواهد شد. مدیریت استعداد ابعاد خرد کارمندان در یک واحد کلان شرکتی وابسته است. معمولا مدیریت استعداد در سازمان به صورت چند سطحی بودند. سازمان هایی که مدیریت استعداد را به صورت بهینه تری اجرا می کردند، آنگاه درک عمیق تری از مدیریت استعداد در سازمان خواهند داشت.

اسپارو در سال ۲۰۱۹ در نظریه خود اثبات کردند که مدیریت استعداد با مدیریت منابع انسانی ارتباط دارد.شرکت های که منابع انسانی قوی تری در اختیار دارند می توانند زمینه های بهتری از مدیریت استعداد را ایجاد کند. مدیریت استعداد در سازمان ها در واقع یک تحول منطقی و یک سطح از فرهنگ سازمانی در اختیار سازمان قرار می دهد. معمولا سازمان هایی که به مدیریت استعداد توجه می کنند موضوع چشم اندازهای مهم سازمانی را نیز در نظر می گیرند.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.