مبانی نظری سرمایه اجتماعی |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۶ آبان ۱۳۹۹
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
تعداد بازدید
896 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری سرمایه اجتماعی

مبانی نظری سرمایه اجتماعی | تاریخ انتشار | تاریخ ساعت | تعداد صفحات: ۱ صفحه

مبانی نظری سرمایه اجتماعی در مطالعه کاناگاریتنام و همکاران ۲۰۲۰

کاناگاریتنام و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود ارتباط سرمایه اجتماعی و جذب مشتریان در بانک ها را بررسی کرد. این محقق اثبات کرد، بانک هایی که وضعیت سرمایه اجتماعی بهتری داشتند، وضعیت بهتری در خصوص جذب مشتری داشتند. همچنین سطح سرمایه اجتماعی بانک ها با ایجاد رکود اقتصادی ضعیف می شود. بانک ها در مناطقی که سرمایه اجتماعی کمتری دارند، معمولا سطح جذب مشتری پایین تری دارند. این موضوع در رکود اقتصادی ممکن است به وضعیت بد برای بانک ها منجر شود.

بوت و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که سرمایه اجتماعی با خطرات زیست محیطی در ارتباط است. همچنین سرمایه اجتماعی با سرمایه های مالی و انسانی نیز در ارتباط می باشد. این مطالعه اثبات کرد که شبکه های اجتماعی مردم معمولا تحت تاثیر سرمایه اجتماعی قرار می گیرند.  شبکه های اجتماعی مردم معمولا سبب توسعه فضاهای محلی می شوند. این توسعه گروه های محلی سرمایه اجتماعی را در سطح بالاتری قرار می دهد و سبب می شود در برابر خطرات طبیعی واکنش بهتری ارایه شود. همچنین این محققین اثبات کردند که شرایط خلق سرمایه اجتماعی بین مناطق روستایی و شهری تفاوت دارد.

مبانی نظری سرمایه اجتماعی در مطالعه مطلق و همکاران ۲۰۲۰

مطلق و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که رضایت شغلی پرستاران تأثیر مستقیمی بر کیفیت عملکرد آنها دارد. و رضایت شغلی تحت تاثیر سرمایه اجتماعی عمل می کند. معمولا رعایت اصول اخلاقی زمینه ساز اولیه سرمایه اجتماعی می باشد. همچنین نگرش نسبت به شغل و سرمایه اجتماعی با یکدیگر ارتباط معنی داری دارند. علاوه بر این زمانی که که کارکنان سرمایه اجتماعی بالاتری را درک می کنند، معمولا از رضایت شغلی بالاتری نیز برخوردار هستند.

 مقصودی و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که یک چارچوب زیست محیطی اجتماعی برای سرمایه اجتماعی وجود دارد. سرمایه اجتماعی معمولا سطح استرس روانی نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولا سطح سرمایه اجتماعی بالاتر سبب کاهش استرس روانی می شود. سرمایه اجتماعی بالاتر می تواند فشارهای روانی را کاهش داده و سطح خطر را کاهش دهد. شناسایی سرمایه اجتماعی به عنوان بازدارنده از استرس روانی نیز به کار می رود.

 

منابع

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.