مبانی نظری کیفیت خدمات الکترونیک | مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۱۱ آبان ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
2 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری کیفیت خدمات الکترونیک

مبانی نظری کیفیت خدمات الکترونیک | تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۱۱/۱۴|  تعداد صفحات: ۲ صفحه

احمد و ژانگ در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که کیفیت خدمات الکترونیک تحت تاثیر ویژگی های شرکت قرار دارد. ویژگی های شرکت مانند ارزش ادراک شده می تواند بر میزان کیفیت خدمات اثر بگذارد. در حالت خدمات الکترونیک این کیفیت تحت تاثیر اعتماد و مسئولیت اجتماعی مصرف کننده نیز قرار می گیرد. در این حالت کیفیت خدمات الکترونیک با تغییر در سطح مسئولیت اجتماعی شرکت دچار تغییر می شود. این یافته ها می تواند در درک رفتارهای خرید مشتری اثرگذار باشد.

آیاد و همکاران در سال ۲۰۱۹ در نظریه خود اثبات کردند که کیفیت خدمات آنلاین به مولفه های کیفی بستگی دارد. کیفیت خدمات الکترونیک زمانی ارتقا می یابد که مولفه های کیفی محصول بهبود یابد. در این حالت ارایه خدمات با کیفیت بالا در حالت الکترونیک به میزان درک سازمانی باز می گردد. سازمان هایی که درک بهتری از مشتری ارایه می دهند، معمولا در کیفیت خدمات الکترونیک قوی تر هستند. همچنین سوابق خدمات نیز بر شکل گیری کیفیت خدمات  الترونیک اثرگذار بود.

مبانی نظری کیفیت خدمات الکترونیک در مطالعه تئودوسیو و همکاران ۲۰۱۹

تئودوسیو و همکاران در سال ۲۰۱۹ در نظریه خود اثبات کردند که اندازه گیری کیفیت خدمات الکترونیکی به سطح درک مشتری مرتبط است. زمانی ک درک بهتری از مشتری صورت می گیرد معمولا سطح ارایه خدمات بالاتر قرار می گیرد، در این حالت مولفه هایی سبب بهبود کیفیت خدمات الکترونیک می شوند. این مولفه ها عبارتند از:

۱-طراحی وب سایت.

۲-خدمات به مشتری.

۳-اطلاع رسانی  سفارشی سازی.

۴-هوش هیجانی.

ژانگ و بی در سال ۲۰۱۷ در نظریه خود اثبات کردند که کیفیت خدمات الکترونیکی معمولا با سطح محصولات ارتباط دارد. محصولات با سطح کیفیت بالاتر معمولا درک بهتری از شرکت ایجاد می کند. معمولا بالا بودن کیفیت محصول سبب بالا رفتن کیفیت خدمات الکترونیک می شود. زمانی که شرکت ها از سطح بالای کیفیت خدمات الکترونیک برخوردار می شوند، معمولا منابع بهتر جهت دهی می شود. معمولا کیفیت خدمات الکترونیک تحت تاثیر برخی مولفه های قابل سنجش قرار می گیرند. این مولفه ها عبارتند از:

۱-قابلیت استفاده.

۲-شخصیت.

۳-منابع الکترونیکی.

۴-اطلاعات خدمات سنتی.

ویدر من و لیئوکل در سال ۲۰۱۶ در نظریه خود اثبات کردند که کیفیت خدمات الکترونیک تحت تاثیر برنامه ریزی اجتماعی قرار دارد. این نوع خدمات به مشتریان وابسته است. زمانی اطلاعات خصوصی مشتریان در اختیار شرکت های ارایه خدمات باشد، کیفیت این خدمات بهبود می یابد. همچنین این متغیر سبب تعادل در بودجه تعریف شده برای سازمان می شود. با ایجاد این متغیر در یک سازمان می توان انتظار داشت که تخصیص بهینه در مواد اولیه صورت گیرد. این کار برای تعداد زیادی از مشتریان و ارایه دهندگان خدمات یک مزیت به شمار می رود. همچنین این متغیر می تواند بر روی اندازه بازار و سطح اطلاعات در دسترس بنگاه ها نیز اثرگذار باشد.

مبانی نظری کیفیت خدمات الکترونیک در مطالعه هو و لیئائو ۲۰۱۱

هو و لیئائو در سال ۲۰۱۱ در نظریه خود اثبات کردند که کیفیت خدمات الکترونیک معمولا تحت تاثیر انتخاب کاربران قرار دارد. زمانی که کاربران یک شرکت را معتمد می دانند، معمولا کیفیت خدمات الکترونیک آنها بیشتر می شود. در این شرکت ها کیفیت خدمات الکترونیک رشد می کند. ارزیابی کیفیت خدمات الکترونیک در این حالت تحت تاثیر اختیارات سازمان می باشد. اختیارات سازمان در این حالت می تواند کیفیت خدمات الکترونیک را تحت تاثیر قرار دهد.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.