مبانی نظری مدیریت ریسک |مطالعات ISI و علمی پژوهشی

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۱ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
تعداد بازدید
767 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری مدیریت ریسک

مبانی نظری مدیریت ریسک |تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ | ساعت انتشار ۱۰:۱۲ | تعداد صفحات: ۱ صفحه

مبانی نظری مدیریت ریسک در مطالعه لئین و همکاران ۲۰۲۰

لیئن و همکاران  در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص مدیریت ریسک به ارتباط آن با شخص های اجتماعی-مکانی پرداخت. این محققین نظریه خود را در مزارع پرورش آبزیان آزمون کردند. از منظر آنها مدیریت مبتنی بر منطقه با  مدیریت ریسک در ارتباط است. وی استدلال کرد که مدیریت منطقه با ریسک معمولا به شاخص های اجتماعی-مکانی وابسته است. در این حالت هدف مدیریت ریسک کاهش خطرات و زیان های ناشی از اجرای پروژه می باشد. همچنین وی ارتباطات اجتماعی را نیز بر سطح ریسک در یک ساختار تولیدی اثرگذار دانست. استدلال این محققین این بود که استراتژی های درست مدیریت ریسک در نهایت سبب ارتقا سطح تولید برای یک شرکت می شود.

مبانی نظری مدیریت ریسک در مطالعه کیم ۲۰۲۰

کیم در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردد که مدیریت ریسک و ساختار سرمایه براساس رابطه چند وجهی ایجاد می شوند. مدیریت ریسک با اهرم مالی در ارتباط است. معمولا زمانی که اهرم مالی تقویت شود مدیریت ریسک، خطرات کمتری را گزارش می کند. همچنین ارزش تحت ابهام هم می تواند بر میزان ریسک اثرگذار باشد. شرکت هایی که ارزش های مرتبط را شفاف تر گزارش می کنند معمولا مدیریت ریسک بهتری را اجرا می کنند.

مدیریت ریسک در مطالعه گونزالس و همکاران ۲۰۲۰

گونزالس و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود برای مدیریت ریسک سازمانی به عملکرد و ثبات مالی اشاره کرد. این محققین اثبات کردند که مدیریت ریسک سازمانی با عملکرد در ارتباط هستند. زمانی که شرکت ها از ثبات مالی بالاتری برخوردار باشند مدیریت ریسک بهتر انجام می شود. سازمان در این حالت با ریسک کمتری مواجه خواهد بود. زمانی شرکت های مدیریت ریسک سازمانی را می پذیرند می توان بازده آنها را بهتر اندازه گیری کرد. همچنین مدیریت ریسک شاخص مناسبی در خصوص سلامت مالی سازمان ارایه می دهد. علاوه بر این سازمان های با مدیریت ریسک سازمانی پوشش ریسک بهتری را بر روی سودآوری در اختیار دارند. در این حالت مدیریت ریسک سازمان شاخص مناسبی جهت بررسی عملکرد و ثبات مالی بود.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.