پیشینه تحقیق اینترنت اشیا |مطالعات علمی پژوهشی و مطالعات ISI


در حال بارگذاری
۱۶ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
7 عدد پیشینه
855 بازدید
۷,۹۰۰ تومان
خرید

پیشینه تحقیق اینترنت اشیا

پیشینه تحقیق اینترنت اشیا | تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۷/۱۶|ساعت انتشار۱۱:۴۲ | تعداد پیشینه ها: ۷ عدد

 

پیشینه تحقیق اینترنت اشیا در مطالعه غلام نژاد و همکاران ۱۳۹۸

پژوهشی توسط غلام نژاد و همکاران (۱۳۹۸) تحت عنوان کاربردهای نظامی اینترنت اشیا با تأکید بر ماموریت های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد. بدین منظور، جهت پیاده‌سازی، یک سامانه قطع و وصل‌کننده جریان برق باقابلیت کنترل از راه دور جهت استفاده در محیط‌های نظامی و جنگی با استفاده از رله‌های الکترونیکی ارائه شد. همچنین یافته های تحقیق نشان داد مهم‌ترین دستاورد این تحقیق  کمک به شناخت فناوری اینترنت اشیا و استفاده از آن در بخش‌های مختلف نظامی و محیط‌های جنگی بود.

پژوهشی توسط رونقی و حسینی (۱۳۹۷) تحت عنوان بررسی و شناسایی خدمات فن‌آوری اینترنت اشیا در حوزه سلامت بود.هدف از این تحقیق بررسی و شناسایی خدمات فن‌آوری اینترنت اشیا در حوزه بهداشت و درمان و رتبه بندی اهمیت آنها بود. یافته های این تحقیق نشان داد بخش مهمی از یافته‌های پژوهش اهمیت مدیریت بیماری‌های مزمن، خدمات پزشکی فوری غیرمستقیم، تشخیص زمین خوردن سالمندان، اطلاعات بیماران، ناسازگاری دارو و اطلاعات سلامت کودکان در میان خدمات اینترنت اشیا است . بنابراین سیاستگزاران در حوزه فن‌آوری اینترنت اشیا در ابتدا باید به نقش این فن‌آوری در نجات جان افراد واقف باشند و در اولویت بعد سرمایه گذاری در اینترنت اشیا می تواند به کنترل و نظارت رفتارهای سالمندان، بیماران و کودکان یاری رساند. همچنین، شناسایی و آگاهی از اولویت خدمات اینترنت اشیا به سیاستگزاران و مدیران حوزه درمان و بهداشت جهت مدیریت اثربخش تر کمک می کند.

پیشینه تحقیق اینترنت اشیا در مطالعه محمدیان و همکاران ۱۳۹۸

پژوهشی توسط محمدیان و همکاران (۱۳۹۸) تحت عنوان شناسایی و طبقه‌بندی کاربردهای نوآورانه اینترنت اشیا در بازاریابی دیجیتال انجام شد. یافته های این پژوهش نشان داد که  کاربردهای فناوری های اینترنت اشیا در بازاریابی دیجیتال را می توان در هفت حوزه آمیخته بازاریابی شامل محصول، مکان، قیمت، ترفیع، فرایندها، شواهد فیزیکی و نیروی انسانی به کار برد . همچنین بر اساس تحلیل های کمی مشخص شد پژوهش های مربوط به این حوزه از روند صعودی برخوردار بوده و بیشترین کاربردها مربوط به حوزه ترفیع، حوزه محصول و پس از آن حوزه فرایندها بوده است.

پژوهشی توسط رضائی نور و مشایخی (۱۳۹۷) تحت عنوان بررسی تاثیر اینترنت اشیا بر عملکرد سازمانی با در نظر گرفتن نقش واسطه ای خلق دانش مورد کاوی ( بانک مهر اقتصاد استان تهران ) انجام شد. هدف این پژوهش شناسایی تاثیر اینترنت اشیا بر عملکرد سازمان با در نظر گرفتن نقش واسطه ای خلق دانش است .نتایج این تحقیق  نشان داد که رابطه معنی‌داری بین رابطه اینترنت اشیاء بر عملکرد سازمان با در نظر گرفتن خلق دانش در بانک مهر اقتصاد استان تهران است.

 

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.