مفهوم انگیزش شغلی |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
1 صفحه
۱,۹۰۰ تومان
خرید

مفهوم انگیزش شغلی

مفهوم انگیزش شغلی — تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۶/۲۹– ساعت    — تعداد صفحات: ۱ صفحه

مفهوم انگیزش شغلی

دارا بودن انگیزه کار و جهت‌دهی به انگیزه‌ها، یکی از ضروریات در کاربرد منابع انسانی است (میری و همکاران، ۱۳۹۵: ۱۴۲و۱۴۳). انگیزش یکی از ویژگی‌های روان‌شناختی انسان می‌باشد که به درجه و یا میزان تعهد شخصی مربوط می‌شود. انگیزش دربرگیرنده‌ی عواملی است که موجب رفتار انسان می‌شود، مسیر رفتار را مشخص می‌کند و نوع رفتار را در مسیر تعیین شده، حفظ می‌نماید (کوشی و همکاران، ۱۳۹۶: ۶۶). انگیزش در اصطلاح به معنای پویایی و حرکت است. از نظر سازمانی انگیزش عبارت است از عامل درونی که باعث تغییر در رفتار و حرکت در مسیر پیشبرد و اهداف سازمانی می‌گردد. انگیزش یعنی روشی برای بهبود مصرف منابع سازمان. در این حالت منابع هر سازمان به دودسته تقسیم می شوند. این دو دسته عبارتند از:

۱-منابع انسانی.

۲-منابع مادی.

از آنجا که منابع مادی نیز توسط منابع انسانی مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده بهینه از این منابع مادی بدون داشتن نیروی با انگیزش کارکنان قابل انجام نیست(نوری چناشک و نوری چناشک، ۱۳۹۵: ۲۸۴). مباحث انگیزش کارکنان سه بخش را در بر می گیرد (نوروزی و امیریان زاده، ۱۳۹۶: ۱۴۰). این سه بخش عبارتند از اینکه:

۱- چرا بعضی از کارمندان با میل و رغبت کار خود را انجام می‌دهند.

۲- انگیزش کارکنان کوششی برای شناخت و پاسخ به چراهای رفتاری است.

۳- کارمند دیگری برای انجام دادن حداقل کار باید تحت‌فشار قرار گیرند.

مفهوم انگیزش کارکنان برای شناخت و پاسخ به چراهای رفتار

مطالعه انگیزش کارکنان کوششی برای شناخت و پاسخ به چراهای رفتار است(نوروزی و امیریان زاده، ۱۳۹۵: ۳۲). در هر سازمانی نیروی انسانی عمده‌ترین سرمایه و یکی از عوامل تأثیرگذار در تحقق اهداف هر سازمان محسوب می‌شود. برای رسیدن به این اهداف باید عوامل انگیزاننده را در انسان شناخت. و در جهت تأمین نیازهای ضروری او بود. آنچه مسلم است و باید موردپذیرش قرار گیرد این است که به علت تفاوت‌های فردی، انگیزه‌های افراد با یکدیگر متفاوت می‌باشد. نیروی انسانی با انگیزه در بقاء، پویایی، تحقق سیاست‌ها و استراتژی سازمان تأثیرگذار است. افزایش کارایی در نتیجه بهبود انگیزش میسر است (نوری چناشک و نوری چناشک، ۱۳۹۵: ۲۸۴).

انگیزش کارکنان همیشه یکی از مسائل اساسی در سازمان ها بود. در این حالت مدیران پیوسته در جستجوی راه‌هایی برای ایجاد علاقه در کارکنان بودند.انگیزش کارکنان به گونه ای است که آن ها بتوانند با به کار‌گیری علاقه به کار کردن را در سطحی که مورد انتظار است ارایه دهند. برای این منظور از دیرباز مدیران از شیوه‌های سنتی استفاده کرده‌اند اما فرآیند انگیزش در کارکنان چیزی پیچیده‌تر از آن است که بعضی از آنان تصور می‌کنند (کوشی و همکاران، ۱۳۹۶: ۶۶).

منابع

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.