مبانی نظری وفاداری مشتریان |مطالعات ISI و علمی و پژوهشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
تعداد بازدید
1045 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری وفاداری مشتریان

مبانی نظری وفاداری مشتریان — تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۶/۳- —- ساعت انتشار —– تعداد صفحات : ۱ صفحه

خان و همکاران در سال ۲۰۲۰ به بررسی وفاداری مشتریان پرداختند. این محققین اثبات کردند که وفاداری مشتریان تحت تاثیر برخی مولفه های دیگر قرار دارد. این مولفه ها عبارت بودند از:

۱-تعهد برند مشتری.

۲-سن مشتریان.

۳-رفتار مصرف کننده نسبت به برند.

براساس این سه عنصر این مطالعه به بررسی تعهد برند برای مشتری در قابل تعهد احساسی پرداخت. گزینه ای به عنوان ارتباط تعهد احساسی محاسباتی را لحاظ کرد. همچنین این محققین بررسی کردند که تعهد مشتری به وفاداری به برند تا چه حدی اثرگذار بود. این تعهد چه ابعادی را در بر می گرفت. در نهایت این مطالعه اینطور اثبات کرد که تعهد عاطفی و محاسباتی از دیدگاه تجربی به وفاداری مشتریان نسبت به یک برند منجر می شود. همچنین مشتریانی که تجارب تجاری بیشتری از یک برند دارند. معمولا پیوند عاطفی بیشتری با آن برقرار می کنند. این پیوند عاطفی قوی سبب ایجاد وفاداری مشتریان نسبت به آن برند خاط می شود.

همچنین سن یک نقش تعدیل کننده را در انتخاب و وفاداری مشتریان بازی می کند. معمولا تعهد عاطفی و محاسباتی به صورت توامان ارتباط خود را با وفاداری نشان می دهند. نقش تعدیل کننده سن به این صورت است که مشتریان با سن کمتر یا مشتریان جوان تر وفاداری بیشتری دارند. این وفاداری به دلیل تعهد عاطفی به یک برند خلق می شود. همچنین این محققین پیشنهاد کردند که برای نظریه حاضر توسعه نتایج و تعمیم آن   تسهیل و درک مشتریان را بهبود می دهد. تعهد و وفاداری مشتریان به یک برند خاص براساس تعهد عاطفی می تواند مسیر بازاریابی را تسهیل نماید، لذا برای درک بهتر مشتری از خرید به نظر می رسد یک تسهیل در فروش می تواند کارساز باشد. توجه به تعهد عاطفی/ محاسباتی می تواند یک راهکار قوی برای حفظ وفاداری مشتریان نسبت به یک برند باشد.

منابع

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.