مبانی نظری خرید اینترنتی |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۷ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
ورد قابل تغییر
حجم فایل
تعداد صفحات
4 صفحه
تعداد بازدید
817 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان

مبانی نظری خرید اینترنتی

مبانی نظری خرید اینترنتی | تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ | ساعت انتشار ۱۱:۰۶| تعداد صفحات: ۴ صفحه

مبانی نظری خرید اینترنتی در مطالعه اطمینان و حمیدی  ۲۰۲۰

اطمینانی و حمیدی در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصمص خرید اینترنتی به رشد سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد. این محققین استدلال کردند که رفتار خرید مشتریان مهمترین عنصر در ایجاد یک خرید اینترنتی است. شرکت هایی که می توانند رفتار مشتری و تمایل به خرید آن را تجربه نمایند، توانایی خرید اینترنتی را افزایش می دهند. ظهور خرید اینترنتی در بخش خرده فروشی معمولا بیشتر بود.برای بررسی خرید اینترنتی برخی مولفه ها توسط این محققین بیان شد. این مولفه ها عبارت بودند از:

۱-رفتارهای خرید.

۲-دوره هایی که مشتریان اقدام به خرید می کنند.

۳-سبک زندگی مشتریان.

۴-شرایط محیطی مشتریان.

این محققین اثبات کردند که هر یک از ۵ مولفه بالا بر خرید اینترنتی اثرگذار هستند. یعنی پیش بینی خرید اینترنتی براساس هر یک از این ۵ مولفه قابلیت رهگیری را نشان می دهد. علاوه بر این ویژگی های خاص فروشگاه نیز بر خرید اینترنتی اثر داشت. نتایج این محققین در نهایت نشان داد که خرید آنلاین یک حالت مکمل برای فروشگاه ها است. به عبارتی فروشگاه هایی که خرید سنتی از آنها صورت می گیرد. با خرید آنلاین می توانند ترغیب برای خرید سنتی از خود را افزایش دهند و بالعکس.

مبانی نظری خرید اینترنتی در مطالعه خان و همکاران ۲۰۲۰

خان و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص خرید آنلاین به کانال های ارتباطی اشاره کرد. این محققین اثبات کردند که که کانال های شبکه های اجتماعی بر خرید آنلاین اثرگذار هستند. آن ها اثبات کردند که درک ما از فرایند خرید آنلاین ناچیز است. خرید آنلاین با استفاده از کانال های ارتباطی یک روند پیچیده را طی می کند. خرید آنلاین معمولا تحت تاثیر دو مولفه قرار دارد. این دو مولفه عبارتند از:

۱-خود تنظیمی آگاهانه.

۲-رفتار خرید ناآگاهانه.

در تصمیم گیری ها معمولا خرید آنلاین تحت تاثیر این دو مولفه قرار می گیرند. معمولا این دو مولفه تعیین کننده سطح مرتبط با خرید آنلاین هستند.

لی و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود اثبات کردند که خرید آنلاین در خرده فروشی بهتر عمل می کند. خرید آنلاین معمولا با افزایش کارایی خرید همراه است. در این حالت طراحی فروشگاه در بهبود سیستم فروش اثرگذار بود. برنامه های تلفن همراه معمولا در خرده فروشی آنلاین اثرگذار است. این ابزار می تواند فرایند عملیات اطلاعاتی مرتبط با فروش را تحت تاثیر قرار دهد. خرید آنلاین معمولا انتقال وضعیت اطلاعات را بهبود می دهد و برای اندازه گیری اطلاعات به کار می رود.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.