مبانی نظری کیفیت خدمات آموزشی | مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۰ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
تعداد بازدید
824 بازدید
۳,۰۰۰ تومان

مبانی نظری کیفیت خدمات آموزشی

مبانی نظری کیفیت خدمات آموزشی |تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ | ساعت انتشار ۱۸:۴۸| تعداد صفحات : ۱ صفحه

مبانی نظری کیفیت خدمات آموزشی در مطالعات نوجوان و همکاران ۲۰۲۰

نوجوان و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص کیفیت آموزشی به منابع در دسترس برای آموزش اشاره کرد. این محققین یک رویکرد چهار مرحله ای را برای بررسی کیفیت خدمات آموزشی ارایه دادند. این چهار مرحله عبارت بودند از:

۱-ارزیابی و تحلیل شکاف انتطارات از کیفیت خدمات آموزشی.

۲-درک درست از آنچه یادگیرندگان از کیفیت خدمات آموزشی مدنظر دارند.

۳-تعیین ابعاد و ریز مقیاس های اثرگذار بر کیفیت خدمات آموزشی.

۴- تعیین ابعاد فرعی مرتبط با کیفیت خدمات آموزشی.

این محققین اثبات کردند که زمانی این چهار فرایند به خوبی طی شود می توان کیفیت خدمات آموزشی را بهبود داد. از نظر این محققین کیفیت خدمات آموزشی تحت تاثیر چهار بعد بالا قرار دارند. این ابعاد در نهایت سبب می شود که روش پیشنهاد در ارزیابی عملکرد بهبود یابد.

کیفیت خدمات آموزشی در مطالعات لوریرو و همکاران ۲۰۲۰

لوریرو و همکاران در سال ۲۰۲۰ در نظریه خود در خصوص کیفیت خدمات آموزشی به رضایت مشتریان اشاره کردند. آنها استدلال کردند که تاثیر کیفیت آموزشی بر برنامه های مدیریتی موضوع مهمی است. در نظریه این محققین این فرضیه تایید شد که کیفیت خدمات آموزشی تحت تاثیر چهار بعد قرار دارند. این چهار بعد عبارتند از:

۱-ارتباط ساختاری محتوای یادگیری.

۲-کیفیت درک شده در افراد.

۳-وفاداری نسبت به کیفیت آموزشی.

۴-کیفیت خدمات آموزشی

براساس چهار بعد ارایه شده در بالا معمولا کیفیت خدمات آموزشی برای افراد شکل می گیرد. این کیفیت خدمات آموزشی در نهایت سبب بهبود شرایط مرتبط با کیفیت این خدمات می شود.

مبانی نظری کیفیت خدمات آموزشی در مطالعات مانیئا و لاتگان ۲۰۱۵

مانیئا و لاتگان در سال ۲۰۱۵  در نظریه خود در خصوص کیفیت خدمات آموزشی به تجهیزات محیطی استناد کردند. این محققین استدلال کردند که کیفیت خدمات آموزشی تحت تاثیر کیفیت کلاس ها قرار دارد. همچنین آزمایشگاه ها و فرایند مرتبط با تدریس نیز بر روی کیفیت آموزشی اثرگذار بود. زمانی که سازمان های آموزشی کیفیت خدمات آموزشی بهتری را دریافت می کنند، می توانند الگوی بهتری از خود ارایه دهند.

مانئا در سال ۲۰۱۴ در نظریه خود در خصوص کیفیت خدمات آموزشی استناد کردند که خدمات آموزشی معمولا سبب بهبود شرایط یادگیرندگان می شود. معمولا خدمات با کیفیت بالاتر آموزشی قدرت یادگیری را بالاتر می برد. کیفیت خدمات آموزشی معمولا تحت تاثیر محیط آموزشی و راهنمای یادگیرندگان و فعالیت کارکنان اداری بستگی دارد.

اخلاقی و همکاران در سال ۲۰۱۲ در نظریه خود در خصوص کیفیت خدمات آموزشی استناد کرد که این مولفه به ابزاری مرتبط با یادگیری ارتباط دارد. این محققین اثبات کردند که کیفیت خدمات آموزشی تحت تاثیر شرایط محیطی قرار دارد. ابعاد کیفیت خدمات ارایه شده با میزان قابلیت اطمینان مرتبط با آن ها مرتبط است.

منابع

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.