مبانی نظری خلاقیت شغلی |مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۷ مهر ۱۳۹۹
ورد قابل ویرایش
1 صفحه
585 بازدید
۱,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری خلاقیت شغلی

مبانی نظری خلاقیت شغلی | تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۷ | ساعت انتشار۱۲:۰۱ | تعداد صفحات : ۱ صفحه

مبانی نظری خلاقیت شغلی در مطالعه هان ۲۰۱۳

هان در سال ۲۰۱۳ نظریه خود را در خصوص خلاقیت مطرح کرد. این محقق در مطالعه خود استدلال کرد که خلاقیت در سازمان به نیازهای سازمانی بستگی دارد. نیازهای سازمانی کارمندان سبب ایجاد کار خلاقانه در بین آن ها می شود. معمولا سطوح خلاقیت شغلی براثر استرس شغلی کاهش می یابد و نیاز خلاقیت شغلی و عملکرد خدمات در این حالت تعیین کننده سطح مرتبط با نیازهای سازمانی است. این مولفه ها همچنین نشان دهنده خلاقیت نیز هستند. خلاقیت در این حالت با استرس شغلی کارکنان مرتبط است. استرس شغلی کارکنان با سطح عملکرد خدمات کارکنان نیز در ارتباط است و می توان گفت که عملکرد کارکنان در صورت وجود استرس شغلی کاهش یافته و خلاقیت را کم می کند.

مبانی نظری خلاقیت شغلی در مطالعه وانگ و لادکین ۲۰۰۸

وانگ و لادکین در سال ۲۰۰۸ در نظریه خود در خصوص خلاقیت شغلی به انگیزه های مرتبط با شغل اشاره می کند. این محققین اشاره می کنند زمانی که کارکنان بتوانند انگیزه های شغلی خود را بهبود دهند، آنگاه می توانند سطوح انگیزه را بهتر نمایند. می توان بیان داشت که کارکنان خلاقیت شغلی خود را با انگیزه های کاری مرتبط می دانند. این محققین مولفه های مرتبط با خلاقیت شغلی کارکنان را لیست کرده اند. این مولفه ها عبارت بودند از:

۱-محرک های ذاتی.

۲-محرک های بیرونی.

۳-عوامل خطر پذیر.

۴-تشویق رفتار مخاطره آمیز.

 کابرگ و چاسمیر در سال ۱۹۸۷ در نظریه خود ارتبطا خلاقیت شغلی در بخش مدیریت را با فرهنگ سازمانی و انگیزه بررسی کرد. خلاقیت شغلی با انگیزه ارتباط دارد. انگیزه باید به صورت همگرا وجود داشته باشد. این محققین استدلال کردند که خلاقیت شغلی معمولا رضایت شغلی بهتری را به همراه خواهند آورد. همچنین خلاقیت شغلی سبب بهبود مشارکت می شود. خلاقیت شغلی می تواند سطح ارتباطات را تعیین و آن را به سمت مثبت سوق دهد. سازمان ها با خلاقیت شغلی معمولا ترک رابطه کاری کمتری را نشان می دهند.

منابع

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.