مبانی نظری اخلاق حرفه ای | مطالعات ISI و علمی پژوهشی


در حال بارگذاری
۲۸ شهریور ۱۳۹۹
۳,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری اخلاق حرفه ای

مبانی نظری اخلاق حرفه ای– ۱۳۹۹/۰۶/۲۸–۷:۱۳

مبانی نظری اخلاق حرفه ای در مطالعه برزو و همکاران در سال ۲۰۱۹ 

برزو و همکاران در سال ۲۰۱۹ در نظریه خود در خصوص اخلاق حرفه ای به آموزش پرداخت. این محققین اثبات کردند که آموزش عنصر مهمی در رشد و توسعه اخلاق حرفه ای است. زمانی که آموزش در یک سازمان به خوبی صورت گیرد اخلاق حرفه ای نیز رشد خواهد کرد. آموزش سبب می شود که برنامه ریزی در سازمان برای رشد اخلاق حرفه ای دقیق و منسجم گردد. اخلاقه حرفه ای در این حالت رشد کرده و کارکنان انسانی درجهت حفظ فضیلت های سازمانی گام بر می دارند. این محققین استدلال می کننند که اخلاقه حرفه ای باید در برنامه ریزی درسی قرار گیرد. برنامه ریزی درسی چند عنصر را در خصوص اخلاق حرفه ای تقویت می کند. این عناصر عبارتند از:

۱-شایستگی.

۲-تعهد.

۳-تقویت تصمیم گیری.

۴-بهبود یادگیری.

زمانی سازمان هایی در مسیر آموزش کارکنان اقدام به ارایه برنامه ریزی دقیق آموزشی نمایند. آنگاه می توان مولفه های اخلاق حرفه ای را در مراحل بعدی کار در سازمان درک کرد. به عبارتی آموزش کارکنان در زمان تحصیلات دانشگاهی و بعد آن به معنی درک بهتر اخلاق حرفه ای است.

در این مسیر بر شایستگی و تعهد آموزش‌دهندگان در ارائه آموزش اخلاق تأکید زیادی شده است. اطمینان از کیفیت برنامه‌های درسی برای ارایه یک برنامه ریزی دقیق اخلاق حرفه ای ضروری است. و در این خصوص مهم است که طراحان برنامه‌های درسی به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مبانی نظری اخلاق حرفه ای در مطالعه صالحی در سال ۲۰۱۷ 

صالحی در سال ۲۰۱۷ در مطالعه خود به بحث نظری اخلاق حرفه ای پرداخت. از منظر صالحی آموزش اخلاق حرفه‌ای  به ویژه در حوزه پیشرفت سازمانی اهمیت چشمگیری دارد. از منظر وی اخلاق حرفه ای شامل همه مولفه هایی است که کارکنان سازمانی باید آن ها را در سازمان انجام دهند. از منظر این محقق اخلاق حرفه شامل برخی ابعاد بود. این ابعاد عبارتند از:

۱-قوانینی که در سازمان وجود دارد و نیاز به رعایت آن احساس می شود.

۲-فضایل اخلاقی که سازمان در مسیر توسعه خود تعریف کرده است.

۳-فاکتورهای رشد و توسعه مداوم سازمان که باید رعایت گردند.

به عبارتی این محقق استدلال می کند که  مفهوم اخلاق حرفه‌ای دربردارنده تمام بایدهای سازمانی است. بایدهایی که کارکنان سازمان ها برای پیشرفت باید به آن پایبند باشند. این پایبندی بخش مهمی از اجرای اخلاق حرفه ای در سازمان را شامل می شود.

مبانی نظری اخلاق حرفه ای در مطالعه سفاکلی در سال ۳۰۱۳

سفاکلی در سال ۳۰۱۳ موضوع اخلاق حرفه ای را مورد بررسی قرار داد. وی در نظریه خود گفت که اخلاق حرفه ای در محیط کار به چندین عامل بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

۱-تحصیلات کارکنان.

۲-سمت شغلی کارکنان.

نظریه این محقق استدلال می کند وقتی سطح تحصیلات بالا می رود اخلاق حرفه ای کاهش می یابد. در این حالت کارکنان با سطح تحصیلات بالاتر سود را  در اولویت قرار می دهند. تحصیلات بالاتر معیارهای اجتماعی و حرفه ای کار را برای کارکنان کاهش می دهد. افراد با سطح تحصیلات بالاتر نگرش شخصی کمتری نسبت به محیط کار نشان می دهند. همچنین افراد با سطح مدیریت بالاتر معمولا پیشرفت شغلی را جایگزین اخلاق حرفه ای در کار می کنند.

نصیری در سال ۲۰۱۶ در نظریه خود اخلاق حرفه ای را مورد بررسی قرار داد. وی اثبات کرد که اخلاق حرفه ای یک مساله آموزش محور است. وی برای اخلاق حرفه ای برخی اصول را در نظر گرفت. این اصول عبارت بودند از:

۱-ارزش های مرتبط با رفتارهای فردی.

۲-ارزش های مرتبط با رفتارهای جمعی.

۳-میل و گرایش به انجام رفتار درست.

از منظر این محقق اخلاق حرفه ای یک رفتار سیستماتیک است که می تواند مورد یادگیری باشد. زمانی اخلاق حرفه ای در یک سازمان کاهش یابد. آنگاه عواقب بدی برای سازمان به وجود می آید. اخلاق حرفه ای درست در یک سازمان جهت دهی آن را به سمت پیشرفت و تعالی قرار خواهد داد. در نهایت اخلاق حرفه ای جهت دهی کار سازمانی را به سمت مسیر درستی پیش خواهد برد.

 

 

منابع

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.